חומרי ניקוי
חומרי ניקויצילום: FREEPIK

אחד מהמקומות החשובים ביותר שחייבים להיות נקיים באופן תמידי בעסק ובחברה, אלו חדרי השירותים. חדר שירותים מלוכלך מהווה פגיעה חמורה בתנאי עבודה של העובדים במקום וגורם חוסר נעימות לאורחים המגיעים לעסק וללקוחות.

חדרי שירותים הם הראשונים שעושים רושם של מקום נקי או מלוכלך. בחברת הראשון בניקיון שמים דגש רב על כל נושא ניקיון חדרי השירותים ובכללם ניקיון הכלים הסניטריים. בבואנו לנקות חדרי שירותים יש לשים דגש על ניקיון הכיור ועל ניקיון האסלה. כמובן שיש לתת תשומת לב גם לאריחי הקרמיקה או החרסינה הנמצאים בחדר. בחברת הראשון בניקיון, דואגים להנחות את הצוותים בשטח בכל הנוגע לטיפול בנושא חדרי הנוחות על מנת שהעובדים במקום, ידעו כי הם בידיים טובות.

הראשון בניקיון: חשיבות כיור נקי

בכל חדר נוחות יש כמובן כיור. סוגי הכיורים משתנים, יש כיורים עם שיש, יש כיורים מחרסינה, מאלומיניום, מפלסטיק, מאבן, כל כיור והחומר ממנו הוא עשוי. בהתאם לסוגים השונים, כך גם משתנה סוג הטיפול בשיש. בחברת הראשון בניקיון מדגישים כי חשוב מאוד לבדוק מה הוא חומר הניקיון הנכון לטיפול בסוג הכיור, טיפול עם חומר שאינו מתאימים, יכול לגרום נזק בלתי הפיך.

לעיתים אנו שמים לב לאבנית המצטברת בכיור, היא גורמת לכיור לאבד מהברק שלו, ובאם מדובר בכיור שאינו לבן האבנית מופיעה ככתמים לבנים צהבהבים. אחד מהכיורים המוכרים, אשר ניתן למצוא אותם במקומות רבים, זה כיור נירוסטה, מדובר בכיור הכי קל להברקה וניקיון שלא דורש שימוש בחומרים מיוחדים. כיור מחרסינה הוא כיור נפוץ שקל לניקוי אך צובר אבנית. צוות הראשון בניקיון מסיבר כי בעת הניקיון יש להשתמש בחומר מסיר אבנית

הראשון בניקיון: חומרי ניקוי ביתיים

יש מספר חומרי ניקוי שהם אומנם לא חומרי ניקוי מסחריים אלא ביתיים, אך הם עושים היטב את העבודה על מנת שהכלים הסניטריים יישארו נקיים. חברת הראשון בניקיון מספקת לכם מספר טיפים לניקוי בעזרת חומרים הנמצאים בכל בית. סודה לשתייה זהו אחד החומרים המשמשים להברקה ולהסרת אבנית.

את הסודה מוהלים מעט במים ומשפשפים בעזרת מטלית. חומר ניקוי נוסף הוא חומץ, חומץ משמש לניקוי והברקה, מוהלים אותו במעט מים משאירים דקה שתיים ושוטפים היטב במים נקיים. צוות הראשון בניקיון דוגל על שימוש בחומרים אקולוגיים בניקוי הכלים הסניטריים בחדרי הנוחות.