ח"כ משה אבוטבול: דורשים את חקר האמת, חלוקים על הדרך

ח"כ משה אבוטבול מש"ס מסביר מדוע מפלגתו מתנגדת לועדת חקירה של אסון מירון: "בראש הועדה יעמוד שופט שיכול להיות עוין כלפי כל המגזר"

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , ט"ו בסיון תשפ"א | עודכן: 08:17

ח"כ משה אבוטבול (ש"ס) מסביר לערוץ 7 מדוע מפלגתו מתנגדת להקמת ועדת חקירה ממלכתית לאסון מירון.

"ראשית, אנחנו בלי ספק בתוך האסון הזה, אנחנו לא מתעלמים מהמשפחות היקרות שקרובות לליבנו. במשך החודש האחרון נעשו הרבה מאוד דברים טובים על ידי חברי הכנסת של תנועת ש"ס. אנחנו לא מתכננים לוותר על חקר האמת. אנחנו חלוקים בדעותינו איך אנחנו מגיעים אל האמת", טוען אבוטבול.

לדבריו, "אנחנו מתנגדים להגדרה, אך אין לנו בעיה עם חקר האמת. חלק מהמשפחות אומרות שהן לא רוצות ועדת חקירה ממלכתית. הן יודעות שבראשה יעמוד שופט שיכול להיות עוין את כל המגזר החרדי. אני מצפה שנגיע לאמת. אני רוצה שתוצמד לאותה הוועדה סעיף תקציבי לפתור את הבעיות. שום ועדה לא שווה אם לא מצמידים כמיליארד שקל לפתור את כל הבעיות במירון".

אבוטבול נשאל על המכתב ששלח לראש הממשלה בנושא חילול השבת מצד משרדי ופקידי ממשלה והשיב, "המכתב נשלח לכל השרים ולא רק לרה"מ. לצערי חל זלזול מצד כל מיני פקידי ממשלה שמתראיינים בשבת והתירו לעצמם את הנושא הזה ומשרדי ממשלה שמפרסמים דברים שקורים בשבת. כיו"ר השדולה למען שמירת השבת אנחנו רוצים לשמור על השבת במנדט הציבורי".

לשאלה על תמיכה אפשרית במרים פרץ לנשיאות ענה, "היא אישה ראויה ואני יכול להגיד עליה הרבה דברים טובים. לנו אין שום אמירה כעת. אני מניח שנקבל החלטה לקראת ההתמודדות עצמה. אין לנו שום בעיה עם אף אחד מהמועמדים. גם הרצוג עזר לי מאוד כשהייתי ראש העיר בבית שמש והוא היה שר העבודה"

אבוטבול נשאל על האפשרות שיאיר לפיד יקים ממשלה בימים האחרונים שהמנדט מוחזק בידו. "אני אדם אופטימי. הייתי מציע להם דבר אחד. תבדקו טוב מאוד את המספרים מכיוון שהיו הרבה מאוד אנשים שישנו כראש ממשלה וקמו כיו"ר אופוזיציה. הממשלה הזאת לא תקום כי היא לא אמיתית".

יש לו גם מסר ליו"ר תקווה חדשה. "גדעון סער זה אחד הדברים הכי מפליאים. אני לא מבין איפה גדעון שהכרנו כל השנים שסיפר שהוא יותר ימין מהימין. מה זה השטויות האלה? להרוס מדינה שלמה בגלל משחקי אגו וכבוד? בפוליטיקה אין שנאות. בפוליטיקה עושים מה שאפשרי. אם נצא לבחירות הוא יהיה אפיזודה חולפת. מתקווה חדשה לתקווה נגוזה".