אל על מתחייבת: נחזיר כספים ללקוחות שטיסתם בוטלה עד סוף חודש יוני

מנכ"ל אל על אביגל שורק: ההחזרים הם משימה חשובה ביותר. הלקוחות עומדים בראש הפירמידה ואנו נעשה הכול על מנת לדאוג לביטחונם ולכספם.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ט"ו בסיון תשפ"א

אל על מתחייבת: נחזיר כספים ללקוחות שטיסתם בוטלה עד סוף חודש יוני-ערוץ 7
אל על
צילום: ISTOCK

חברת אל על מתחייבת להשלים במהלך חודש יוני את החזר הכספים ללקוחותיה בישראל, שטיסתם בוטלה בשל מגיפת הקורונה. 

בימים אלה הוחזרו לעבודה בחברה כ-300 נציגי שירות וכספים אשר הוכשרו בימים האחרונים באופן ייעודי, על מנת לקדם את החזר הכספים. 

הלקוחות אשר בחרו בהחזר כספי, יקבלו דוא"ל ובו עיתוי ביצוע ההחזר. ההחזר ללקוחות אשר רכשו את הכרטיסים באמצעות סוכן יבוצע על ידי סוכני הנסיעות.

הליך השבת הכספים ללקוחות הוא מורכב וחייב להיות מדויק ופרטני לגבי כל לקוח, והוא כולל בין היתר בדיקה ישירה אל מול הלקוח, שאמור לקבל החלטה האם הוא מעוניין בשובר או בזיכוי כספי. 

לקוחות שטרם בחרו בין מסלולי ההחזר השונים, יקבלו דוא"ל נוסף ובו הם מתבקשים לבחור במסלול המועדף עליהם.

מנכ"ל אל על אביגל שורק: "ההחזרים הם משימה חשובה ביותר באל על –הלקוחות עומדים בראש הפירמידה ואנו נעשה הכול על מנת לדאוג לביטחונם ולכספם. אנו מתמודדים עם משבר פיננסי הנובע ממשבר הקורונה הגלובאלי - ממשלות רבות בעולם הבינו זאת וסייעו לחברות התעופה בעשרות מיליארדי דולרים. רק לאחרונה התקבלו הכספים מהמדינה ובהתאם אנו מבצעים את ההחזר כדי לעמוד במחויבות שלנו ללקוחות."

סמנכ"ל אל על וראש מטה החברה שלומי עם-שלום: “חברת התעופה הלאומית אל על פועלת בשקיפות ותעדכן אודות ההתקדמות בביצוע ההחזרים,  עד להשלמת התהליך”.