ישראל ליבמן, מנכ"ל מקימי
ישראל ליבמן, מנכ"ל מקימיצילום: יח"צ מקימי

לפני שני עשורים שלח לי ריבונו של עולם ניסיון גדול בחיים וחליתי במחלת הסרטן. עברתי תקופה קשה של עליות וירידות, שבה תהיתי אם אמשיך לחיות או שכדאי לוותר ולהחזיר את נשמתי לבורא.

בעוד אני שוכב בבית החולים הגיע אליי יהודי בשם יצחק, וסיפר לי שהוא שכב כאן במחלקה הזאת לפני כמה שנים, אשתו וילדיו היו סביבו 24 שעות. הוא ראה את ילדיו בוכים ליד מיטתו ולא מוותרים עליו. ברגעים קשים אלו הוא אמר לריבונו של עולם: אם אתה מוציא אותי מכאן בריא ושלם, אני מקריב את חיי למען ילדיך החולים.

ובאמת, אחרי זמן מה הוא הבריא. הוא אמר לי: אני כאן, ושתי מטרות לפניי. האחת - לשמח את החולים, והשנייה - להעביר תרופות מצילות חיים ויקרות שאינן כלולות בסל הבריאות מחולים שהבריאו, או מחולים שלצערנו אינם איתנו, לחולים שזקוקים להן בדחיפות.

אני קראתי לו יצחק הצוחק. הוא הגיע אליי, הצחיק אותי, שימח אותי ועודד את רוחי ברגעים קשים, וכמובן הביא לי תרופות שהקלו את הסבל העצום שעברתי.

לאחר תקופה המחלה אצלי החמירה ונאלצתי לעבור השתלת מח עצם. לאט לאט גמלה בליבי ההחלטה והתפילה לריבונו של עולם שכאשר אצא מכאן בריא ושלם אצא לדרך חדשה בחיים וארבה בחסד ובאהבת חינם.

ברוך ה' הבראתי ויצאתי באמת לדרך חדשה, וזימן לי הקב"ה חסד גדול להתחיל לעזור למשפחות במצוקה כלכלית. מאז, במשך עשרים שנה, יום יום אני זוכה לסייע למשפחות במצבים כלכליים קשים, מעמיד אותם על הרגלים ומנסה לסייע בכל מה שצריך.

לפני עשר שנים זכיתי להקים את עמותת מקימי, וכך אני ממשיך יום יום בחסד ובנתינה. בגל הראשון של הקורונה אשתי חלתה בקורונה וקיבלנו מעטפת ענקית של אהבה וחסד ונתינה. ראינו את עם ישראל, שבכל מקום מרבה בנתינת חסד ובאהבת חינם, בתפארתו. אשרי העם שככה לו.

ישראל ליבמן

מנכ"ל עמותת מקימי