יקי יונגרייס
יקי יונגרייסצילום: אור בר

חשיבה על הזולת, נתינה לאחר, דאגה לציבור ולכלל ולא רק חשיבה על אני ועצמי צריכות להיות עקרונות מובילים ומנחים בכל מסגרת חברתית – מהרמה הכללית של עם, מדינה וחברה, ועד לכל אחד ואחד בביתו הפרטי.

נולדתי וגדלתי בבני ברק להוריי לאה ושמוליק יונגרייס, שהראו לנו בצורה ברורה מהי חשיבה על האחר לפני חשיבה עצמית. הוריי אימצו את אחי ועוד כמה ילדים שברבות השנים נכנסו ויצאו מבתינו, וזאת על אף שהבית היה קטן מימדים. שם למדתי מהוריי את המשפט הערכי שנצרב: ״כשיש מקום בלב יש מקום״, גם אם זה אומר שכולם צריכים לישון בחדר אחד.

כאשר נכנסתי לתפקידי כמנכ"ל חברת הר כביר לפני כארבעה חודשים, נחשפתי לחברה עסקית הרואה בעקרונות אלו של נתינה והענקה דרך חיים. עשרות פרויקטים שנבנו ביישובי יהודה ושומרון, בעבודה עברית, תחת גזירות הקפאה והתנגדויות שונות, ועד אירועים יוצאי דופן שאליהם התגייסה החברה כמו שיפוץ קבר יוסף ושיפוצים בקבר יהושע בן־נון. גם כיום החברה מתגייסת באופן מיוחד היכן שצריך, ובין היתר פועלת בבית השלום בחברון, במעלה הזיתים וברובע המוסלמי.

אנו נמשיך להניף דגל זה, ובין התגייסות לפרויקטים שונים החלטנו להוסיף ולתרום בתחום שבו אנו מתמחים באופן קבוע, ובעזרת ה' ניקח על עצמנו שיפוץ ותחזוקה בבתי ניצולי שואה ומשפחות מעוטות יכולת פעם ברבעון.

יקי יונגרייס

מנכ"ל הר כביר