ישראל גולדברג
ישראל גולדברג צילום: חנה טייב

אבי ז"ל היה ממייסדי בורסת היהלומים בישראל. הוא לימד אותי את המקצוע הייחודי של מיון וליטוש חומרי גלם ודרכי הייתה סלולה לתעשיית היהלומים. באותן שנים למדתי באוניברסיטה, גרתי והתחנכתי אצל הרב צבי יהודה זצ"ל. התנדבתי במטה ההסברה לעצירת הנסיגה מסיני של הרב יהודה חזני זצ"ל, ומהר מאוד הבנתי שמקומי הוא בעולם הפרסום וההסברה, שבהם אני יכול להועיל יותר לעם ישראל.

הבנתי מדרכו של הרב צבי יהודה, שלימד אותנו להרבות באהבת חינם, שאומנם קידום ייצוא היהלומים הוא משימה לאומית חשובה, אך הפקת קמפיינים חברתיים שמעודדים מעורבות חברתית ואחריות לאומית יכולה להשפיע ולהועיל במישורים רחבים וחיוניים לא פחות.

באותם ימים הקמתי את הסטארט־אפ של עלוני השבת וראיתי בהם את מדורת השבט והמעורבות החברתית של הציונות הדתית. מאז ועד היום יזמתי מטות הסברה רבים שעסקו בנושאים חברתיים ולאומיים.

לפני 13 שנה נהרג בננו היקר אביה יהושע בתאונת דרכים קשה בדרכו לישיבה באלון מורה. אביה היה דוגמה לאיש חסד ולמעורבות חברתית. בחייו הקצרים פעל בכל כוחו לעצירת הגירוש בגוש קטיף, בצפון השומרון ובעמונה. הוא סייע בכישרונו ובלב חפץ לכל מי שהיה זקוק לעזרה בלי לבקש תמורה. לזכרו הקמנו את 'קרן אביה' שפועלת להמשך דרכו בלקיחת אחריות חברתית וערבות הדדית.

אני תפילה שנמשיך ונתאחד כולנו, כמו שאנחנו יודעים לעשות בעתות מצוקה. נחזק איש את רעהו, נתמוך בחלש, נשמור בעזרת ה' על המשך ההתיישבות הרחבה בארצנו, ונפעל יחד להרמת קרנה של ישראל בארץ ובעולם.

כי זה בידינו.

ישראל גולדברג

מנכ"ל פרסומי ישראל