ברוך בן יגאל
ברוך בן יגאל צילום: שלומי יוסף

עברה כבר יותר משנה מיום נפילתך. יותר מ־365 ימים שאני נושא בתואר המפוקפק אב שכול. 365 ימים של געגועים ומחשבות. 365 ימים של עשייה והנצחה והכול למענך. 365 ימים שאני לא רק "אבא של עמית", אלא אני ברוך, אבא של עמית בן יגאל, לוחם סיירת גולני גיבור ישראל.

בן יקר שלי, מקטן ועד גדול בכל הדרגים כולם מכירים ומוקירים אותך, ורבים מבני הנוער הנפלא שלנו הצטרפו לשירות משמעותי בזכותך.

עמיתי, מאז נפילתך קרו דברים מדהימים שעשינו לכבודך, מיזמים בעלי אופי יהודי ובעלי אופי ציוני. כחודש לאחר נפילתך הכנסנו ברוב הוד והדר ספר תורה לישיבת נעם צביה בלוד. חילקנו כ־1,500 סידורים, 1,500 ספרי תהילים, 1,500 ספרי התיקון הכללי ועוד. הוקמו לזכרך ארבעה גני ילדים, גני שעשועים, מצפים, נטענו יער בצומת גולני על שמך, נקרא מעיין על שמך, פינות חמד, מגרשי ספורט, תחרויות ספורט, צעדות ועוד ועוד. ובשילוב של יהדות וציונות עשינו מיזם של שידוכים לבני ובנות ישראל שמעניינים להקים בית בקדושה ובטהרה.

ביום הולדתך חילקנו כ־20 אלף חבילות שי לבתי חולים, גני ילדים, פנימיות ילדים ונוער וגולת הכותרת - החלוקה בסיסי צה"ל. במפגש מרגש במיוחד שבו העברתי שיחה לסגל סיירת צנחנים אחד המפקדים קם ואמר לי: "כשאני מדבר עם החיילים שלי על גבורה ונחישות - אני מדבר על עמית בן יגאל". הוא השאיר אותי עם דמעות בעיניים.

אני בוכה אבל לא בכיין. אני שואל שאלות אבל לא מתלונן. האמונה באבא שבשמיים לא התערערה, נהפוך הוא, האמונה רק התחזקה וקיבלה אור חדש. ואני מחובר כל כך לבני עמי כי אנשים אחים אנחנו.

בוגי נוגי שלי, על שמך קרויים כבר שלושים ואחת ילדים, עשרים ותשעה בנים ועוד שתי בנות. זכיתי לשבת בכיסא אליהו הנביא בתפקיד הסנדק שלוש פעמים. זכינו וכל כך הרבה ילדים מתוקים ממשיכים את דרכך.

ברוך בן יגאל

פעיל חברתי, אביו של חייל צה"ל עמית בן יגאל הי"ד