יחיא סינוואר
יחיא סינוואר צילום: מג'די פתחי/TPS

מנהיג ארגון הטרור חמאס בעזה, יחיא סינוואר, נאם הערב (רביעי) לראשונה מאז תום מבצע 'שומר החומות' ושלח שורה של מסרים מאיימים לישראל.

"אם אתם רוצים להישאר קיימים עוד הרבה זמן כדאי לכם להתרחק מאל-אקצא ומירושלים", הזהיר סינוואר.

הוא טען שההסלמה הביטחונית האחרונה היתה רק הכנה. "על האויב ועל העולם לדעת שזו רק הייתה חזרה גנרלית - תמרון קטן, שמראה מה יכול להיות אם ישראל תנסה שוב לפגוע באל-אקצא".

לדבריו, "יש לנו בתוך ישראל לפחות 10,000 שהידים שכל אחד ייקח סכין לדקור בו, או רכב לדרוס בו, או בקבוק תבערה או מיכל בנזין לשרוף בו יערות".

"מי שאחראי לסבב האחרון הם נתניהו וגנץ שלקחו את רצונו של חמאס רק להעביר מסר, והפכו אותו למערכה. האמינו לי, רק רצינו לומר - 'די לשחק באש'. נתניהו וגנץ רצו להפוך את זה למערכה שתימשך", טען סינוואר.

הוא טען כי לצה"ל אין הישגים משמעותיים בהפצצת המנהרות של ארגונו. "יש לנו 500 ק"מ של מנהרות וישראל הרסה מתוכם רק 100 ק"מ. נצליח לשקם את הכל בתוך כמה ימים".

"המתנה הכי גדולה שישראל יכלה להעניק לי היא לחסל אותי. אני מעדיף למות כשהיד ע"י מטוס f-16 מאשר למות מקורונה או ממחלה. אם גנץ רוצה עצה ממני אני אומר לו: תלמד ממוחמד דף, אם הוא מאיים - הוא מבצע. גנץ והאחרים, אם אתם מאיימים - תבצעו".