הנשיא ראובן ריבלין
הנשיא ראובן ריבליןצילום: עמוס בן גרשום / לע"מ

קוראי "בשבע" יקיריי,

קיץ התשפ"א מוצא את החברה הישראלית כשהיא נעה בין הגאות והשפל. לעיתים נראים החיים בישראל 2021 כמו נסיעה ברכבת הרים. היינו בשפל בריאותי, כלכלי וחברתי. ירדנו מטה בשנת קורונה איומה ששיתקה את המדינה, את המשק ואת מערכת החינוך ויצאנו לחירות מהנגיף בעזרת החיסונים, מערכת הבריאות ועובדיה הנפלאים.

אלא שהאירוע ההמוני הראשון מאז הקורונה, אירוע שרבים יחלו לו בתקווה ובציפייה, הילולת רבי שמעון בר יוחאי במירון, הפך השנה לאסון רב נפגעים. היה זה מחדל שאין לו כפרה והמחיר – עשרות הרוגים שדמם זועק מן האדמה, פצועים רבים בגוף ובנפש והבנה שלא עשינו די לקרוא את הכתובת החקוקה על הקיר זה שנים.

שמחת 'יום ירושלים' נקטעה והפכה למבצע "שומר החומות" בתגובה למציאות טילים בלתי נסבלת שלא נוכל להשלים איתה והפגיעה האיומה בתקווה לעתיד של חיים משותפים פה בארץ הטובה. ליבנו עם משפחות ההרוגים, ביקרתי בביתם, הרכנתי ראש בפני משפחות נפלאות שעולמם נעצר באחת. הבטתי בתמונות טובי בנינו ובנותינו, "על במותינו חללים".

ואף על פי כן ולמרות הכל אנחנו חייבים להכיר בטוב. אני זוכר את הימים בהם ישוב יהודי קטנטן ודל אמצעים עמד מול כל הסיכויים, מול כל ההיגיון וניצח. המסירות והאמונה, הידיעה שאין לנו ארץ אחרת וכי אין לנו ברירה, כל אלו עמדו לנו וקמה מדינת ישראל. מאז ועד עתה הפכנו את הקערה, ממדינה דלה היינו למדינה פורחת.

גם אנו כאבותינו יכולים לאתגרי היום ולפני הכל, להכיר בטובה, להודות ולהלל לשמר ולהגן על כל הטובה אשר גמלנו. כדברי כלב בן יפונה ליהושע בן נון "עודני היום חזק כאשר ביום שלח אותי משה ככחי אז וככחי עתה למלחמה ולצאת ולבוא".

גם במציאות לא קלה, צריך לזכור כי זכינו למשק משגשג, לצבא שהוא מהטובים ביותר ולעולם תורה ארצישראלי עצום ורב. מציאות שלא הייתה כמותה כבר זמן רב. יש לנו עולם מחקר מוביל, יזמות בלתי נלאית וההתיישבות מרחבת לב בכל חבלי ארצנו. ויש לנו את הכח גם להמשיך ולקדם כאן חיים של שותפות, חיים של תקווה ישראלית. בעוד כחודש וחצי אסיים את תפקידי כנשיא המדינה, וזו גם ההזדמנות להודות על הזכות שהייתה לי לשרת את עמי ואת מדינתי. תודה גם לכם קוראי "בשבע" על הזכות להיות יחד אתכם בדרך שראשיתה מצער ואחריתה תשגא מאוד.

זכות היא לקבוצת "בשבע" אשר עורכת את כל הכנסים והאירועים שלה בירושלים. "שאלו שלום ירושלים ישליו אוהביך".

היו ברוכים וקיץ טוב.

בברכה,

ראובן (רובי) ריבלין