ראש הממשלה בנימין נתניהו
ראש הממשלה בנימין נתניהו צילום: קובי גדעון / לע"מ

קוראי 'בשבע' היקרים,

מדינת ישראל למודת המבחנים מתמודדת גם השנה עם אתגרים כבדי משקל – ויכולה להם.

תחילה הייתה זו מגפת הקורונה העולמית, שהמצאנו לה מזור בדמות מיליוני החיסונים שהבאנו ארצה. מיד לאחר מכן יצאנו למבצע "שומר החומות" נגד ארגוני הטרור ברצועת עזה, שתקפו אותנו בטילים.

אני כותב לכם מילים אלו כשהאש ברקע טרם שככה. צה"ל מנחית מכה קשה ביותר על פעילי הטרור ועל תשתיות הטרור בעזה. יש לנו הזכות המוסרית להגן על עצמנו מפני האלימות הרצחנית של המחבלים, שמבקשים לפגוע בלא הבחנה בחפים מפשע.

במקביל, אנו פועלים לבלום את הפורעים הערבים שחוללו גל מהומות נרחב בחוצות ישראל. לא נשקוט עד שנשים ידנו על האחראים למעשי האלימות החמורים ברחבי המדינה. נמצה איתם את מלוא חומרת הדין, ונשיב את השקט והביטחון לערינו וליישובינו.

שורש המערכה הנוכחית, כפי שהייתה במערכות קודמות, נעוץ בסירובם העקבי של אויבנו להכיר בזכותנו על ארץ ציון וירושלים. דורשי רעתנו מתנגדים להימצאותנו כאן, בגבולות כלשהם. אבל לא מפיהם אנו חיים. יש בנו אמונה עזה בצדקת הדרך, וידיעה מוצקה שזוהי מולדתנו כבר אלפי שנים. אנו נחושים לנצח במאבק על הבית.

עליי להזכיר כמובן את החוסן המרשים של תושבי ישראל. העמידה האיתנה בעורף מאפשרת לנו לנהל את המבצע באופן נחרץ ואחראי. גילויי הערבות ההדדית שראינו בתקופת הקורונה בולטים לעין גם בימים אלה. כולנו ניצבים כתף-אל-כתף, באחווה עמוקה ובאהבת חינם, כנאמר בספר איוב: 'איש באחיהו ידבקו, יתלכדו ולא יתפרדו'.

יחד נשמור על ירושלים, נגן על ישראל, נכריע את מבקשי נפשנו. בעזרת השם נעשה ונצליח!

בברכה,

בנימין נתניהו