שער העיתון
שער העיתון צילום: הארץ

עיתון "הארץ" המזוהה עם השמאל הקיצוני הודפס הבוקר (חמישי) עם עמוד שער מפתיע, מלא בתמונות הילדים שנהרגו ברצועת עזה במהלך מבצע שומר החומות.

"67 ילדים נהרגו בעזה. זה מחיר המלחמה", נכתב בכותרת הידיעה שפורסמה יחד עם הניו יורק טיימס, "שמותיהם וסיפוריהם של הקורבנות הצעירים בלחימה ברצועה".

ח"כ עמיחי שיקלי מימינה תקף: ''בשער עיתון הארץ לא נמצא מקום לתמונתו של ילד יהודי אחד, עידו אביגל הי״ד שנרצח מירי חמאס. כואב לי על ילדי עזה אבל החמאס הוא האחראי היחיד למותם. כך מר שוקן נראה אובדן מוחלט של צדקת הדרך, איבדתם את זה לגמרי''.

ח"כ בצלאל סמוטריץ' מסיעת הציונות הדתית צייץ בתגובה: ''אם משום מה עוד לא ביטלתם את המינוי לביטאון החמאס הזה, זו הזדמנות טובה''. שר ירושלים הרב רפי פרץ הגיב: "אובדן דרך".

בשמאל ובמפלגות הערביות בירכו על הצעד המפתיע של עיתון הארץ. ח"כ עיסאווי פריג' ממרצ הגיב: "פעם נוספת אנשי הארץ מוכיחים שעיתונות טובה לא מהדהדת פטריוטיות בגרוש ותופי מלחמה, אלא מנכיחה את קורבנותיה של המלחמה ומתארת את מחירה, בשני הצדדים. תודה''.

''מחיר המלחמה. תודה להארץ'', אמר ח"כ איימן עודה עודה מהרשימה המשותפת. חברו לסיעה ח"כ אחמד טיבי הגיב: ''לכל ילד יש שם וחיוך''. ח"כ מוסי רז ממרצ צייץ: ''כבוד ענק ותודה ל'הארץ' שמביא בעמודו הראשון את תמונות 67 הילדים שנהרגו בעזה וכותב 'זה מחיר המלחמה'".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו