אירועי אלימות ב-NBA

במהלך שני משחקי הפלייאוף בליגת הכדורסל הטובה בעולם, התרחשו אירועי אלימות מצידם של אוהדים כלפי שחקנים. "אין תירוצים. יש מצלמות"

נרי וייס - ערוץ 7 , ט"ז בסיון תשפ"א

אירועי אלימות ב-NBA-ערוץ 7
ווסטברוק. תקרית חריגה
צילום: רויטרס

אירוע חד-פעמי או מגמה? משחקי הפלייאוף בליגת הכדורסל הטובה בעולם, ליגת ה-NBA, נמשכו הלילה (בין רביעי לחמישי) אך את עיקר הכותרות תפסו דווקא האירועים שהתרחשו מחוץ לפרקט.

מה שהחל עם פגיעה בשחקן ווישנגטון וויזארדס, קבוצתו של הישראלי דני אבדיה, המשיך מאוחר יותר עם פגיעה גם בשחקן אטלנטה, כאשר המשותף לשני אירועי האלימות היה שאלה באו מצידם של אוהדים כלפי שחקנים, במה שיצר סערה גדולה בעולם הכדורסל האמריקאי.

ראשון להיפגע מאוהד היה כוכב וושינגטון, ראסל ווסטברוק. אחרי שנפצע במשחק ההפסד לפילדפיה ועשה את דרכו לחדר ההלבשה כשהוא מדדה עם פגיעה בקרסולו, הושלך לעבר ווסטברוק פופקורן מיציע אוהדי פילדלפיה.

ווסטברוק הגיב בזעם ואף ניסה לטפס ליציע ולהתעמת עם האוהד, אך התערבות של אנשי צוות של וושינגטון ושל כוחות האבטחה בפילדלפיה, מנעה ממנו לעשות זאת ולאחר זמן קצר הורחק האוהד.

בהמשך הלילה, ירק אוהד ניו יורק ניקס על כוכב אטלנטה, טריי יאנג במהלך משחק הניצחון של הניקס בתוצאה 92:101 שהשווה את הסדרה ל-1:1, במה שנראה כמו מגמה שהולכת ומתרחבת במהלכה מנסים אוהדים לפגוע בשחקני הכדורסל.

"כמות חוסר הכבוד, כמות האוהדים שעושים מה שהם רוצים, אין שום שליטה על זה. הגבולות נחצים. בכל תרחיש אחר, אם בן אדם שופך פופקורן על הראש של אדם אחר ברחוב, אתם יודעים איך זה יסתיים. חייבים להתחיל לגונן על השחקנים במצבים כאלה. נראה מה ה-NBA תעשה", אמר ווסטברוק הזועם בסיום.

זו לא הפעם הראשונה שווסטברוק מתעמת עם אוהד בפילדלפיה. לפני ארבע שנים, כשעדיין שיחק באוקלהומה סיטי, הוא התעמת מילולית עם אחד האוהדים שישב לצד הפרקט. בשנת 2019 אוהד יוטה שהתעמת עם ווסטברוק, הורחק מהמגרשים על ידי ה-NBA לכל החיים.

"היו לי הרבה תקריות עם אוהדים בעבר, ותמיד ההשלכות כבדות יותר על השחקן מאשר על האוהד. הם מרגישים שאי אפשר לגעת בהם. לזרוק עליי אוכל על הראש? במהלך השנים למדתי לגלגל עיניים ולהתעלם, אבל לפעמים זה בלתי אפשרי. חייבת להיות ענישה ראויה, או משהו שיגרום לאוהדים האלה להגיע למשחקים ולעשות כל מה שהם רוצים. אני לוקח את זה אישית. נמאס לי מזה. לאורך השנים, לא רואים שום שינוי. אם כבר, המצב הולך ומחמיר".

לברון ג'יימס לא השאיר את חבריו השחקנים לבדם וצייץ לאחר התקרית בחשבון הטוויטר שלו: "אנחנו בתור שחקנים רוצים לראות מי האיש שהשליך פופקורן על ראס בזמן שהוא ירד מהמגרש בשל פציעה! כל האולמות האלה מרושתים במצלמות, אין תירוצים. תגנו על השחקנים".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il