פוצצה ישיבת ועדת החברה הערבית

ח"כ עבאס קרא למשטרה להכיל את ההתפרעויות במגזר הערבי ונתקל בתגובה נחרצת של חברי הכנסת סטרוק ובן גביר: "תפסיק להכיל רצח יהודים".

ערוץ 7 , ט"ז בסיון תשפ"א

ישיבת הוועדה המיוחדת לעניין החברה הערבית בכנסת שהיתה רווית מתח פוצצה בצהריים.

יו"ר הועדה ח"כ מנסור עבאס קרא למשטרה תוך כדי סיכום הדיון, "להכיל את ההפגנות במגזר הערבי" ונתקל בתגובה זועמת נחרצת של חברי הכנסת בן גביר וסטרוק.

"תפסיק להכיל רצח יהודים. מזל שהתנגדנו שתהיה חבר בממשלה", זעמו השניים תוך כדי שהם טוענים שעבאס ניהל דיון מגמתי, לא אובייקטיבי ואפילו לא אפשר לאם שכולה שבתה נרצחה, מירב חג'אג' לדבר.

במהלך כל הדיון נרשמו עימותים כאשר ח"כ בן גביר, רוטמן ושיקלי מתחו ביקורת על המתפרעים ונגד אוזלת היד של המשטרה.

חברי הכנסת שמחה רוטמן ואורית סטרוק ממפלגת הציונות הדתית זעמו על היו"ר מנסור עבאס לאחר שלדבריהם אפשר להצדיק מעשי אלימות של ערבים ישראלים במהלך הדיונים.

בנוסף, היו"ר עבאס ביקש שהרשויות יאזנו בין הצורך לאכוף את החוק לבין הצורך לתת הזדמנות לאנשים להביע את עמדותיהם ולנקוט בגישה מכילה וכן שמח"ש מטפל בכל התלונות שהוגשו נגד אנשי משטרה.

ח"כ סטרוק אמרה לעבאס, "אין לך רוב בבית הזה לגישה מכילה לפורעים. תתבייש. אנחנו מבקשים גישה מרתיעה".

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' מסר "יש בימין עוד כמה שמתעקשים לעצום עיניים, לסתום אזניים, ולחשוב שהאיש הזה, שתומך בשורפי בתי הכנסת ומבצעי הפוגרומים ומגדיר את מעשיהם כמחאה לגיטימית, יכול להיות שותף לממשלה. הוא לא! הוא תומך טרור אנטי ציוני גם אם הוא עוטף את זה במתק שפתיים. כשהוא צריך לבחור - הוא בצד של האויב. נקודה".טוען....