גרג רומן, מנכ"ל פורום המזרח התיכון ומי שאחראי על "פרויקט הניצחון הישראלי", מאוכזב מתוצאות מבצע שומר החומות ברצועת עזה.

"לא היה ניצחון במבצע, היה לנו ארבע שנים להתכונן מהסיבוב האחרון שהיה מצוק איתן. הארגון שלנו מתכונן לרגע הזה. רצינו להביא את התחושה והרוח של הניצחון אבל לא היינו מפורטים במה שביקשנו מכיוון שלא ידענו מאיפה תהיה החזית הבאה", אמר רומן בראיון לערוץ 7.

לדבריו, במהלך הלחימה היתה לצה"ל הזדמנות להשיג ניצחון, והוא מפרט: ''ניצחון אומר שלושה דברים - לנטרל את חמאס מהיכולת לשגר רקטות, לחסל את פעילי חמאס לא רק בעזה אלא בכל מקום - יו"ש, קטאר. ודבר אחרון להחזיר את הבנים שלנו ללא תנאים".

רומן נשאל האם הוא בעד כניסה רגלית לעזה על מנת להשיג ניצחון והשיב "כן. אנחנו רואים מה קורה אחרי כל סיבוב. אנחנו רוצים הכרעה, לא הרתעה. אחרי כל פעם הם מהנדסים רקטות עם יכולות גבוהות יותר. החדשנות הלחימתית בחמאס היא גבוהה מאוד".

צילום: פורום המזרח התיכון
צילום: פורום המזרח התיכון

מה התגובות לקמפיין ''העם דורש ניצחון'' במסגרת פרויקט הניצחון הישראלי?

"זו שיחה ציבורית שקשה להוביל, אנחנו חושבים על הילדים שלנו ואזרחי ישראל שיצטרכו לסבול מעוד רקטות. אבל אנחנו רואים שנה אחרי שנה את המצב של תושבי הדרום. בסקר שנערך בשבוע שעבר 73% מהמשיבים היו נגד הפסקת אש, הציבור מבין".

מה המטרות שלכם לטווח הארוך?

"אני רוצה לפתוח דיון ציבורי שבו כל האוכלוסיות שיש להן חלק בזה - בעלי עסקים, ראשי רשויות, משרתי מילואים ופרופסורים יעשו דיון גדול ויחשבו מה צריך כדי למגר את שיגור הרקטות אחת ולתמיד".