'חדר מיון לרגשות': המענה החדשני הנותן סיוע למורכבות הרגשית של נשים בתחומי האישות והפוריות

מיזם חדש ופרץ דרך בשם 'קו יועצות פוע"ה' מזמין נשים עם מורכבות רגשית לפנות לנשות מקצוע, שיתנו להן סיוע ראשוני לקשייהן

בשיתוף מכון פוע"ה , ט"ז בסיון תשפ"א | עודכן: 08:44

'חדר מיון לרגשות': המענה החדשני הנותן סיוע למורכבות הרגשית של נשים בתחומי האישות והפוריות-ערוץ 7
היועצות של מכון פוע"ה
צילום: מכון פוע"ה

נשים רבות שעוברות טיפולי פוריות וקשיים בתחום האישות, מתקשות לדבר על זה בפתיחות ומסתגרות בעצמן עם התחושות הקשות שמלוות אותן. מיזם חדש ופורץ דרך בשם 'קו יועצות פוע"ה' מזמין את אותן נשים לפנות לנשות מקצוע, שיתנו להן סיוע ראשוני למורכבות איתה הן מתמודדות.

המיזם מהווה מהפכה של ממש בהבנה, כי קשיים רפואיים- הלכתיים בתחומי הפוריות, הריון, לידה ואישות, לא מעט פעמים טומנים בחובם גם התמודדויות רגשיות ונכון שאלו יקבלו מענה מקצועי בדיוק כפי שמקבלות הסוגיות ההלכתיות רפואיות.

קו יועצות פוע״ה נותן מענה מקצועי, נשי, זמין ואישי לכל אשה החווה קושי באחד מהתחומים הללו.

"המענה שנותן 'קו יועצות פוע"ה' הוא ראשוני מסוגו ועוסק באופן המקצועי ביותר ברגשותיה ותחושותיה של האישה. במכון פוע"ה אנו מבינים את הקשר בין גוף לנפש וחשוב לנו לתת ליווי הוליסטי כדי לתת לציבור את המענה הנכון ביותר היוצא מתוך הרפואה וההלכה", מספר הרב אודי רט, רב יועץ ופוסק במכון פוע"ה, מרכז תחום אישות במכון.

הקו, הוא מענה טלפוני מקצועי, רגשי ונשי, השואף לתת סיוע ראשוני למורכבות, להקל על העומס הרגשי של האישה, למקד ולקדם את הגדרת הקושי ולהכווין את האישה, במידת הצורך, לטיפול המתאים ביותר עבורה.

לפרטים על קו יועצות פוע"ה לחצו כאן

מהפכה נוספת, ששינתה את ההתייחסות לעולם ההלכה והרפואה בעולם, היא הנגשת מרכז הלימוד של מכון פוע"ה לדיגיטל. בחלק מן הקהילות בחו"ל האישות והפוריות הם מעין טאבו שאין סביבו שיח הלכתי , נפשי ומקצועי. כעת, עם המעבר לדיגיטל, אלפי נשים מהארץ ומהעולם יכולות להתמקצע במרכז הלימוד של מכון פוע"ה בלי לצאת מהבית. במרכז מגוון קורסים מקצועיים לנשים בתחומי פוריות, הריון, לידה, טהרת המשפחה ואישות והוא מנגיש את עולם הרפואה וההלכה, במקצועיות.

רחל דניאלס ממקסיקו עוסקת כבר שנים בהדרכת כלות. עם הנגשת מרכז הלימוד היא הצטרפה לקורס להכשרת מדריכות לחיי אישות במכון פוע"ה.

"אצלנו במקסיקו לא כל כך מדברים על נושאי האישות והפוריות. אין מטפלים דתיים מומחים בתחום הזה למרות שמאד צריכים אותם. בשבילי לקחת חלק בקורס מקצועי של מכון פוע"ה זו הייתה הזדמנות נפלאה למהפכה בקהילה, לאפשר לזוגות רבים שזקוקים לעזרה לפנות למדריכות שלמדו והתמחו בנושא ולקבל מענה מתאים. אני גאה ושמחה להיות עוד חוליה במכון פוע"ה לדוברי ספרדית, במיוחד במקסיקו", מספרת רחל.

למעשה, כל נשות המקצוע שמתנדבות במיזם 'קו יועצות פוע"ה', הן נשות טיפול מהתחום הפסיכוסוציאלי (עובדות סוציאליות, פסיכולוגיות, טרפיסטיות בשיטות שונות, יועצות זוגיות ועוד) שבנוסף לכך עברו הכשרה ייעודית, במרכז הלימוד של מכון פוע"ה, כיועצות לחיי אישות או בפסיכותרפיה בפוריות וכעת מנגישות את המענה, מתוך המכון, לנשים בארץ ובעולם.

לפרטים על קו יועצות פוע"ה לחצו כאן

המיזם 'קו יועצות פוע"ה' כולל בתוכו שני מסלולי פניות-

מענה רגשי סביב מעגל הפוריות-

מיועד לנשים, גברים וזוגות החווים קשיים רגשיים בנוגע לכל מעגל הפוריות, החל באי פריון וטיפולי פוריות, אובדני הריון, לידות שקטות, הריונות מורכבים, חרדות בהריון, הריונות בסיכון, התמודדות עם לידה מוקדמת, חרדות מהלידה וכלה בקשיים רגשיים לאחר הלידה וסביב ראשית ההורות.

מענה רגשי בתחום האישות-

המענה מיועד לנשים בלבד ונותן התייחסות לקשיים והתמודדויות בחיי האישות העשויים לנבוע מגורמים שונים, החל מקושי אישי- פסיכולוגי דרך קשיים בתקשורת בין בני הזוג, פערים ברצונות- בחשק ועד לקשיים רפואיים- פיזיולוגיים.

הדר פלג, מנהלת מרכז הלימוד במכון פוע"ה: "יש צורך להנגיש את הידע והשיח המקצועי והרגשי סביב נושאי הטהרה, הפוריות והאישות. במכון פוע"ה אנו רואים את הצורך של נשים להתייעץ בתחומים אישיים ורגישים אלה דווקא עם אישה. מרגש לראות איך יותר ויותר נשים, מהארץ ומהעולם, מתעניינות בעולם הרפואה וההלכה ומעוניינות לסייע לנשים אחרות. אני מזמינה כל מי שחשה קושי מסוים בתחומים אלה, אל תישארי עם הקושי לבד, אי טיפול בבעיה רק מחמיר אותה, בואי להתייעץ עם אישה מקצועית, מהשורה הראשונה, רק היא תבין את שעובר עלייך ותוכל לסייע".

הרב מנחם בורשטין, ראש מכון פוע"ה: "כשהקמנו את מרכז הלימוד במכון רצינו להכשיר אנשי מקצוע על מנת להפיץ את הבשורה של השילוב בין רפואה והלכה ולהעניק סיוע לציבור, כעת הוספנו קומה בשרותים שאנו נותנים וגם בתחום הרגשי ניתן מענה לכל דורש. זו בשורה משמחת ומרגשת עבורנו ועבור הפונים".

'קו יועצות פוע"ה' – מענה מקצועי רגשי מאישה לאישה בתחומי האישות, הפוריות ההיריון והלידה ניתן בימי א-ה בין השעות 20:00-22:00 בטל: 02-6515050

לפנייה לקן פוע"ה לחצו כאן