עמיחי שיקלי
עמיחי שיקלי צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

חבר הכנסת עמיחי שיקלי (ימינה) מתנגד לפיצוץ הדיון היום (חמישי) בוועדה המיוחדת לענייני החברה הערבית, וקרא להטות אוזן קשבת לדרכו של מנסור עבאס.

״כמי שנכח בוועדה חבל שלא טרחו לציין כי עבאס גינה בתקיפות ׳כל שימוש באלימות ופגיעה ברכוש לרבות אלימות מילולית׳. המסר של עבאס שונה בתכלית מזו של רשימת תומכי הטרור המשותפת וכן מהמסרים של כמה מחברי מפלגתו״, אמר שיקלי בתגובה לעימות הקולני בוועדה.

ח״כ שיקלי הוסיף: ״אני מעריך את האומץ והמתינות שלו ובעיניי זו טיפשות גדולה לדחות אותה. וזאת במנותק לחלוטין משאלת כן או לא להישען על רשימת רע״ם בהקמת ממשלה״.

כאמור, ישיבת הוועדה המיוחדת לעניין החברה הערבית בכנסת שהיתה רווית מתח. יו"ר הועדה ח"כ מנסור עבאס קרא למשטרה תוך כדי סיכום הדיון, "להכיל את ההפגנות במגזר הערבי" ונתקל בתגובה זועמת נחרצת של חברי הכנסת בן גביר וסטרוק.

"תפסיק להכיל רצח יהודים. מזל שהתנגדנו שתהיה חבר בממשלה", זעמו השניים תוך כדי שהם טוענים שעבאס ניהל דיון מגמתי, לא אובייקטיבי ואפילו לא אפשר לאם שכולה שבתה נרצחה, מירב חג'אג', לדבר.

במהלך כל הדיון נרשמו עימותים כאשר ח"כ בן גביר, רוטמן ושיקלי מתחו ביקורת על המתפרעים ונגד אוזלת היד של המשטרה.

עימותים בועדת החברה הערבית בכנסת חזקי ברוך

חברי הכנסת שמחה רוטמן ואורית סטרוק ממפלגת הציונות הדתית זעמו על היו"ר מנסור עבאס לאחר שלדבריהם אפשר להצדיק מעשי אלימות של ערבים ישראלים במהלך הדיונים.

בנוסף, היו"ר עבאס ביקש שהרשויות יאזנו בין הצורך לאכוף את החוק לבין הצורך לתת הזדמנות לאנשים להביע את עמדותיהם ולנקוט בגישה מכילה וכן שמח"ש מטפל בכל התלונות שהוגשו נגד אנשי משטרה.

ח"כ סטרוק אמרה לעבאס, "אין לך רוב בבית הזה לגישה מכילה לפורעים. תתבייש. אנחנו מבקשים גישה מרתיעה".

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' מסר "יש בימין עוד כמה שמתעקשים לעצום עיניים, לסתום אזניים, ולחשוב שהאיש הזה, שתומך בשורפי בתי הכנסת ומבצעי הפוגרומים ומגדיר את מעשיהם כמחאה לגיטימית, יכול להיות שותף לממשלה. הוא לא! הוא תומך טרור אנטי ציוני גם אם הוא עוטף את זה במתק שפתיים. כשהוא צריך לבחור - הוא בצד של האויב. נקודה".

צילום: דוברות הכנסת, נועם מוסקוביץ
צילום: דוברות הכנסת, נועם מוסקוביץ
צילום: דוברות הכנסת, נועם מוסקוביץ
צילום: דוברות הכנסת, נועם מוסקוביץ
צילום: דוברות הכנסת, נועם מוסקוביץ
צילום: דוברות הכנסת, נועם מוסקוביץ

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7