"דווקא אישה לא חרדית דואגת לנו"

חבר משפחת ראק שבנה חיים ז"ל נספה באסון מירון מגולל כיצד הופתע לגלות שח"כ עידית סילמן סייעה למשפחות כבר באבו כביר.

מיכל לוי , ט"ז בסיון תשפ"א

"דווקא אישה לא חרדית דואגת לנו"-ערוץ 7
עידית סילמן
צילום: רמי זרנגר

ביום שישי לפני כחודש קם עם ישראל לחדשות הנוראיות של אסון הילולת מירון. עשרות משפחות שחיפשו את יקיריהן בבתי החולים ולא מצאו הגיעו אל אבו כביר לקבל את הבשורה הקשה מכל, גם שם התקשו לקבל תשובות ונאלצו לחכות שעות רבות בחום.

במכתב שהגיע למערכת ערוץ 7 מגולל בנימין גרינגרס מרמת בית שמש, שכנה של משפחת ראק איך דווקא בשיא הבלאגן הגיעה חברת כנסת עידית סילמן שלא שייכת לציבור החרדי ועשתה הכל על מנת לתת מענה למשפחות ברגע הקשה הזה.

"כשהגענו לשלב של הזיהוי הפיזי וגם שם ראינו שיש בלאגן ועיכובים, פתאום הגיע איזה אשה מלאת מרץ וליוותה אותנו ועשתה את כל מה שאפשר שמרגע זו והלאה הענינים יתקדמו במהירות האפשרית", כתב גרינגרס.

"לא ידעתי מי האשה, וכששאלתי אותו היא אמרה שהיא חברת כנסת, שאלתי מה שמה והיא אמרה עידית סילמן, שאלתי מאיזה מפלגה היא והיא דחתה את השאלה במילים 'מה זה משנה?'", כתב גרינגרס במכתבו.

עוד כתב גרינגרס: "הייתי בהלם שדוקא אשה לא חרדית ולא מהמפלגה שאנחנו שייכים לה, דואגת לנו בכל ליבה בלי שמישהו הפעיל אותה ובלי פרוטקציות, אלא מתוך טוב לב ואחוה" והוסיף: 'פתאום ראיתי כמה המפלגתיות מפלגת, וכמה אנחנו באמת עם אחד הקרובים זה לזה בלב ובנפש, וחבל שאנחנו מרגישים את זה יותר בעת צרה מבעת שמחה".

בלשכת סילמן סיפרה כי המקרה שמתאר גרינגרס הוא לא המעשה היחיד שהיא עושה למען הציבור החרדי בכלל ומשפחות הנספים בפרט. "רק השבוע סייעה עידית למשפחות נספים הגרים בארה"ב לקבל אישור להגיע ל'שלושים' לאחר שועדת החריגים לא אישרה את הגעתם בתחילה", סיפרו.