ווילבקין מול פלד הצעיר הערב
ווילבקין מול פלד הצעיר הערב צילום: עודד קרני, איגוד הכדורסל

בדרך לטרבל? עשר שנים עברו מאז נפגשו מכבי ת"א ומכבי ראשון לציון בגמר גביע המדינה בכדורסל שנגמר אז בניצחון התל אביבים בתוצאה 69:82. עשר שנים אחרי והתוצאה נותרה כמעט אותו הדבר, כשהתל אביבים ניצחו הערב (חמישי) בתוצאה 69:86.

עם כל הכבוד למכבים מת"א, הסיפור הגדול של המשחק הייתה דווקא הקבוצה המפסידה מראשון לציון שהגיעה למשחק הערב עם 6 שחקני סגל בכירים בלבד, זאת לאחר ששלושה מארבעת שחקניה הזרים עזבו את הארץ במהלך מבצע 'שומר החומות' ובעקבות ירי הטילים הבלתי פוסק מכיוון עזה וסירבו לחזור.

אחרי שהגישה מספר פעמים דרישה לדחות את משחק הגמר בטענה כי מדובר בחוסר ספורטיביות ואף איימה כי תחרים את המשחק או תעלה לשחק עם שחקני הנוער בלבד, הציגה הערב ראשל"צ משחק הקרבה מושלם והכי טוב שיכולה הייתה לספק בסגל חסר שכזה.

ראשל"צ אכן עמדה באיומה בתחילת המשחק ופתחה בהרכב עם שחקניה הצעירים בלבד, כזה שעלה על הציפיות כשפתחו בסערה את המשחק עם יתרון 5:0 ועם משחק הגנה מושלם.

במשך שני רבעים וחצי נותרה ראשון החסרה צמוד למכבים מת"א, אך בסופו של דבר העייפות והסגל החסר עמדו להם לרועץ ומכבי ניצלה זאת בכדי לקלוע שלשות ולברוח ליתרון 10 נקודות עם הירידה לרבע האחרון והמכריע. משם זה כבר היה לפרטוקול בלבד.

מכבי זוכה בגביע ה-45 שלה ב-51 הופעות בגמר, וראשון מאז 2016/17, בדרך אולי לזכיה בכל התארים האפשריים העונה בכדורסל הישראלי כשהגביע הערב מצטרף אל גביע ווינר סל שהניפה בתחילת העונה.