איילת שקד ושרה נתניהו
איילת שקד ושרה נתניהו צילום: פלאש 90

לפני כשבועיים, ערב החתימה על הקמת ממשלת השינוי, הייתה אמורה להתקיים בבלפור ארוחת ערב משולשת בין נתניהו ורעייתו שרה לאיילת שקד, שכף רגלה מעולם לא דרכה בבלפור.

על פי הדיווח של העיתונאי דפנה ליאל במגזין N12, בנימין נתניהו שסירב להיפגש עם שקד כשרת משפטים לפגישות עבודה סטנדרטיות תכנן להכניסה לסלון ביתו, לסולחה רשמית, כשאת תפקיד הכבש הנשחטת ממלאת ממשלת השינוי.

המתווך לפגישת הסולחה של שקד, שרה נתניהו וראש הממשלה היה איש עסקים, מקורב לשקד וגם לבני הזוג נתניהו.

לאחר שהחל המבצע בעזה, ממשלת לפיד-בנט קרסה ואיתה ירדו במעט המניות של שקד אצל בני הזוג. הם עדיין זקוקים לה למקרה שתהיה אפשרות להקים ממשלה נגדית, אבל ממשלת השינוי נראית כעת פחות מוחשית. נתניהו ושקד ניהלו מאז מספר שיחות טלפוניות אבל הפגישה נדחתה בינתיים.

לפני מספר שבועות הוקלטה שקד מדברת עם רב בכיר ולא חוסכת ביקורת על ראש הממשלה נתניהו. "בגלל המשפט שלו הוא ילך עוד יותר ימינה. זה הפוך משרון. זה נכון שכל מה שאכפת לו עכשיו זה רק המשפט. חד-משמעית לא אכפת לו מכלום. זה נכון. אבל זה נכון שכל השיקולים שלו, וההתנהגות שלו, וההתנהלות שלו, הכול סביב המשפט.

''זה נכון שהוא צריך ללכת. הוא צריך ללכת. אבל אמרתי לגדעון, יש מדינה. אז מה עכשיו, תעשה קואליציה מופרכת כזאת, עם האלה והאלה, בגלל שהוא צריך ללכת? הוא קיבל 30 מנדטים".

שקד התבטאה באופן יוצא דופן גם כלפי רעייתו של ראש הממשלה. "הוא מפחד ללכת להליך של חנינה ועסקת טיעון, כי הוא מפחד מזה, הוא מפחד שבסוף הוא יצטרך להודות באשמה. וזה לא יסתדר. הוא הרי אדם מאוד מאוד פרנואיד, אז הוא מפחד מזה. ולנשיאות, הוא רוצה להמשיך להישאר בשלטון. יש לו תאוות שלטון וכוח, הוא ואשתו. זה כמו הרודנים. כמו דיקטטורים, הם לא מוכנים לזוז. לנו אין את זה".