שלושה בקבוקי תבערה הושלכו הלילה (שישי) על ידי ערבים לעבר דירת מגורים בה ישנה משפחה בשכונת שער העיר הסמוכה לתחנת הרכבת בעיר לוד.

מרבית התושבים בשכונה זו הם מקהילת חב"ד. התושבים שהחזיקו מטפים בבתים השתלטו על האש.

לא היו נפגעים באירוע. טרם נעצרו חשודים. ראש העיר עו"ד יאיר רביבו, וחבר מועצת העיר עמיחי לנגפלד, הגיעו מיידית לזירת האירוע.

מפכ"ל המשטרה רנ''צ יעקב שבתאי הגיע גם הוא אל הבית בלוד, ואמר "החקירה אומנם בראשיתה אך אני בטוח שזה עניין של זמן עד שנשים את היד על החשודים".

בעל הבית סיפר: "אתמול נכנסתי לבית אחרי חתונה ולאחר חמש דקות נזרק בקבוק תבערה אל עבר הבית שלידנו. בנס גלוי בדיוק כשזה קרה השכן היקר שלי חיים הלך להביא מטפים כדי לחלק לכל בית בשכונה ואיך שהוא חוזר, באותו רגע הוא הציל את המצב וכיבה את השריפה.

"זה היה יכול להיות הסוף של כל המשפחה ואולי גם כל השכונה חס ושלום", הוסיף, ''הכל קרה בפחות מדקה. בדיוק כשהוא חזר עם המטפים הם זרקו את בקבוק התבערה והאש התחילה להתלקח''.

סגן שר החינוך מאיר פרוש הגיב לזריקת בקבוקי התבערה ואמר כי ״המדינה חייבת לטפל בפורעים בלוד ביד קשה. לא ייתכן שתושבים בעיר בישראל יפחדו לצאת מבתיהם ויהיה עליהם לארגן משמרות בכדי להגן על משפחותיהם. אשוחח עם השר לבטחון פנים ומפכ״ל המשטרה ולדרוש מהם נוכחות משטרתית בכדי להחזיר את השקט לעיר לוד״.

ח"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה: "מי שחלם על רגיעה ושקט התבדה, זה מתפוצץ שוב בפנים. ללא מבצע וטיפול מיוחד של המשטרה בלוד, עכו ורמלה, הטרור יתחזק".

ראש העיר לוד יאיר רביבו וחבר מועצת העיר עמיחי לנגפלד בזירת האירוע
ראש העיר לוד יאיר רביבו וחבר מועצת העיר עמיחי לנגפלד בזירת האירוע צילום: באדיבות המצלם