נסראללה השבוע
נסראללה השבוע צילום: מסך

יותר משבוע ימים לאחר תום מבצע שומר החומות, עולה השאלה כיצד יצא חמאס מסבב הלחימה לאחר שספג מהלומות כבדות. חרף הנזקים, ברביעי האחרון שלח מנהיג ארגון הטרור חמאס בעזה, יחיא סינוואר, שורה של מסרים מאיימים לישראל.

הפרשן לענייני ערבים צבי יחזקאלי (חדשות 13) סיפר: "סינוואר מנהל מולנו מערכה של משא ומתן. האיש הזה מכיר אותנו היטב והוא מפעיל עלינו את כל הפסיכולוגיה של משא ומתן. הוא שמע שהוא ברשימת המבוקשים ומיד כשהוא יצא מהבונקר הוא התחיל עם השופוני ודברי הרהב, אבל הסיפור עכשיו הוא מה יקרה ברצועת עזה ביום אחרי.

''ישראל סגרה את מעבר כרם שלום לכניסת סחורות מלבד דברים הומניטריים בסיסיים. איך הוא יכניס את הסיוע? הוא חייב לציית לתנאי שישראל רוצה את גופות החיילים. מה עושים? מתחילים במשא ומתן. הוא רוצה להגיד לישראל 'אני לא פראייר, אתם תדברו איתי על הגופות אבל יש לי מחיר'. הוא רוצה אסירים עם דם על הידיים, רוצה רוצחים גדולים מחמאס שיחזרו הביתה והוא יהיה חתום על זה".

יחזקאלי הוסיף והסביר: "זאת בעצם המחלוקת שתהיה בשבועות הקרובים – האם ישראל תלך ותשחרר אסירים כבדים מחמאס עם דם על הידיים, או שתגיד לו 'חביבי, תקבל את תוצאות המבצע בעזה. אתה רוצה אוכל? תתגמש'".

על נאומו של מזכ"ל חזבאללה חסן נסראללה, שעורר שאלות לגבי בריאותו, אמר: "הוא חי חיים שאנו לא מכירים, הוא 16 שנים בבונקר ואולי זה מסביר את המצב הבריאותי שלו. צחקו עליו ברשתות ואמרו 'למה נסראללה משתעל? כי לא היה לו נעים להגיד שהיה מבצע בעזה והוא לא עשה כלום'.

''יש הרבה ביקורת על זה שחיזבאללה עודד את הפלסטינים ולא עשה כלום. ולמה? כי בעצם הבוס של חיזבאללה זה איראן והיא כרגע צריכה את הגזרה הזאת בשקט. איראן עומדת לחתום על הסכם והם לא צריכים עכשיו התלקחות בין ישראל לחיזבאללה. אז קורונה או לא קורונה, גם אם נסראללה ייעלם מהזירה עדיין הסיפור של חיזבאללה כצבא איראני שעומד בגבולנו הצפוני עם איום טילים לא ייעלם. ואת זה צריך לזכור".