דאבור במדי הנבחרת. לא יכול לתרום
דאבור במדי הנבחרת. לא יכול לתרום צילום: רויטרס

מאמן נבחרת ישראל בכדורגל, האוסטרי ווילי רוטנשטיינר פרסם היום (שישי) את סגל השחקנים שיעמדו לרשותו בשני משחקי הידידות מול נבחרות מונטנגרו ואלופת אירופה, פורטוגל.

מי שלא זומן אל צמד משחקי הידידות שיתקיימו בסוף השבוע הבא, הוא חלוצה של קבוצת הופנהיים הגרמנית, החלוץ הערבי-ישראלי מואנס דאבור, במה שגרם להפתעה של ממש.

החלוץ הערבי-ישראלי אמנם לקח חלק בכל אימוני הנבחרת השבוע בבית הנבחרות בשפיים, אך בנבחרת החליטו שלא להכלילו בסגל השחקנים לקראת צמד משחקי הידידות בשבוע הבא.

כזכור, במהלך מבצע 'שומר החומות' התבטא דאבור באופן חמור כשתמך בפומבי בפורעים הערבים נגד כוחות השיטור בהר הבית וכתב כי "האל יעניש את עושי העוולה", בהתייחסו לשוטרי משטרת ישראל. דאבור אמנם התנצל בתום ימים ארוכים וניסה לתרץ את דבריו אך דבריו עשו את שלהם ויצרו סערה גדולה בין שחקני הנבחרת היהודים לערבים.

בנבחרת אמרו כי "מאמן הנבחרת וילי רוטנשטיינר שוחח עם דאבור במהלך כל שבוע האימונים וגם בסיום אימון הבוקר היום, והחליט כי בסיטואציה הנוכחית השחקן אינו יכול לתרום לנבחרת כפי שמצופה מכל שחקן שנמנה על הסגל".

לדברי ראשי הנבחרת, "דאבור הבהיר כי אירועי התקופה האחרונה לא מאפשרים לו להתרכז ב-100 אחוז באתגרים המקצועיים של הנבחרת וכמי שמחויב לנבחרת תמיד ב-100 אחוזים ראוי שאת מקומו ימלאו הפעם שחקנים אחרים".

דאבור מצידו הבהיר כי מדובר בפסק זמן בלבד ולא בפרישה מייצוג ישראל במדים הלאומיים.

"אין לי שום כוונה לפרוש מנבחרת ישראל והבהרתי זאת בשיחות הכנות שהיו לי עם המאמן ועם יו"ר ההתאחדות. כל מה שאני זקוק לו עכשיו, ואולי לא רק אני, זה פסק זמן כדי לתת לרוחות להירגע, בתקווה ובאמונה שהזמן יאפשר לכולנו לחזור לעסוק בכדורגל, לטובת הנבחרת ולטובת הדו קיום. אני חלק מנבחרת ישראל ואמשיך להיות שחקן נבחרת ישראל".

דאבור המשיך לנסות ולהתגונן, כשטען כי "ניסיתי להסביר פוסט שבא מהלב ולא הייתה בו כל כוונה לפגוע באף אחד, אבל הנסיבות הפכו את ההקשבה וההבנה לבלתי אפשריות. תמיד האמנתי בדו קיום, תמיד פעלתי לטובת אחדות ושותפות, וכך אמשיך לעשות. אני כבר 8 שנים משחק בחו"ל והבאתי כבוד רב למדינה. נבחרת ישראל צריכה עכשיו שחקנים שמסוגלים להתרכז רק במשחקים הקרובים, גם אם אלה משחקי ידידות, והמצב שלי שונה. גם בתקופה המורכבת הזאת זכיתי ללא מעט תמיכה ממי שהיו מוכנים להקשיב, להבין ולפעול לחיזוק הדו קיום והשותפות, ואני רוצה להודות להם. אני מודה לווילי על שהבין אותי וליו"ר ההתאחדות על ההקשבה והאמונה שהנבחרת הזאת חייבת להיות של כולם. החברים שלי לנבחרת חשובים לי וכך ימשיכו להיות, אחזיק להם אצבעות גם הפעם. יחד נמצא את הדרך לשמור על הדו קיום על מנת לממש את השליחות של כולנו".

יו"ר ההתאחדות אורן חסון, אמר: "נפגשתי ארוכות עם מואנס דאבור, לשיחה כנה מלב אל לב ואני מעריך את המחויבות שלו לנבחרת ישראל והזכות לייצג אותה ואת המדינה. התקופה האחרונה היתה מורכבת עבור כולנו וברור לי כי לא ניתן ולא נכון להתעלם ממנה. שחקני נבחרת, אולי יותר מכל ספורטאי, חייבים לקחת בחשבון את ההשלכות האפשריות של כל התבטאות יזומה על ידם. דאבור היה אמיץ מספיק להסביר את הדברים מיד לאחר פרסומם. נבחרת ישראל מורכבת לאורך עשרות שנים מפסיפס של שחקנים בני דתות שונות ומשקפת את החברה ואת המדינה אותה היא מייצגת. החובה של כולנו, ובראש ובראשונה שלי, היא לוודא כי כך ימשיך להיות. כל משבר הוא הזדמנות לצאת מחוזקים יותר, מאוחדים יותר, סובלניים יותר".

ווילי רוטנשטיינר, מאמן הנבחרת: "דאבור הבהיר כי אינו יכול להתרכז במאת האחוזים בעת הנוכחית במטרות של הנבחרת. כמקצוען אמיתי, שתרם רבות לנבחרת הוא יודע מה נדרש משחקן נבחרת, ומרגע שהגיע למסקנה כנה כי אינו פנוי לגמרי עבור הנבחרת, לא נותרה אפשרות אחרת מלבד גריעתו מהסגל".

אגב, דאבור לא לבד, כאשר גם חלוצה של ויאדוליד הספרדית שון וייסמן לא זומן לצמד משחקי הידידות וכן כוכב מכבי חיפה עומר אצילי ששניהם התבטאו בצורה נחרצת נגד הפורעים הערבים ושתיקת השחקנים הערבים, אך בנבחרת טענו כי מדובר בהחלטות מקצועיות בלבד.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו