מורן מלכי נבו
מורן מלכי נבו צילום: באדיבות המשפחה

מורן מלכי נבו, יולדת בת 38 מרחובות, מתה הלילה (שבת) במרכז הרפואי קפלן, לאחר שעברה ניתוח חירום קיסרי, במהלכו מת גם היילוד שלה. סי

מלכי נבו, שהיתה בשבוע ה-38 להריונה, הגיעה לבית החולים במצב אנוש, תוך כדי מאמצי החייאה והובהלה לחדר הטראומה של בית החולים.

עם הגעתה לחדר הטראומה בוצע בה ניתוח קיסרי חירום, כאשר מעט לאחר מכן, ולמרות מאמצי הצוות הרפואי, נפטר היילוד. במהלך הלילה נקבע מותה של מלכי נבו.

פרופסור אלון בן אריה, מנהל חטיבת הנשים ויולדות במרכז הרפואי קפלן, סיפר כי "האישה הובלה על ידי מד"א כשהיא כבר במצב אנוש ותוך כדי מאמצי החייאה. לצערנו הרב, למרות ניסיונות לייצב את מצבה ומאמצי החייאה מתקדמים, היא נפטרה במהלך הלילה".

"סיבת הפטירה של האם והיילוד לא ידועה בוודאות", ציין פרופ' בן אריה. "אולם אנו מעריכים כי מדובר בתסחיף מי שפיר, שעלול להתרחש לעיתים רחוקות בהריון. פטירה של אם ויילוד כתוצאה מתסחיף מי שפיר הינה מקרה נדיר וחריג", אמר.

מורן היתה חתומה על כרטיס אדי. משפחתה הסכימה לתרומת רקמות, אשר תתבצע בבית החולים ביממה הקרובה.

"מורן הלכה מאיתנו בטרם עת", מסרו בני משפחתה. "זו אבידה גדולה שעדיין קשה לנו לעכל. מורן הייתה בן אדם שמח וטוב לב, וגם בלכתה הצליחה לעשות טוב ותרמה מגופה. היא השאירה מאחוריה שתי בנות מקסימות וכל תשומת ליבנו לתמוך בהן. אנו מודים לכולם על התמיכה והעזרה ולבית חולים קפלן על כל המאמצים להחיותה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו