מרים פרץ
מרים פרץ צילום: מאיר אליפור

פרסום ראשון: גורמים המעורים במירוץ לנשיאות המדינה פנו ליו"ר מפלגת ימינה נפתלי בנט וביקשו ממנו שאם יחליט להקים ממשלה עם 'גוש השינוי', יכניס כחלק מהתנאים בהסכם הקואליציוני, גם את בחירתה של מרים פרץ לתפקיד נשיאת המדינה.

הגורמים סבורים כי בחירתה של פרץ לנשיאות במקביל להקמת ממשלה כזו, יכולה להרגיע מעט את הרוחות הסוערות בימין. "בכך יוכיח בנט לבוחריו שאינו שייך למחנה השמאל".

כזכור, גורמים פוליטיים מעריכים כי בחירת נשיא ניתנת לסגירה בדרך כלל בהסכמים הקואליציוניים וייתכן אנשיה של מרים פרץ אימצו את הגישה הזו.

בתוך כך, שלושה ימים לפני הבחירות לנשיאות, מגבירים שני המועמדים - יצחק הרצוג ומרים פרץ - את קצב העבודה והפגישות כדי לגייס תמיכה רחבה ככל האפשר אצל הח"כים, לפני ההצבעה החשאית בכנסת.

בעיתון 'ישראל היום' דווח כי הרצוג מקיים פגישות רבות עם חברי כנסת מכל הסיעות על מנת לקדם את מועמדותו לנשיאות ומציג בפניהם את הרקורד הביצועי שלו, ההיכרות רבת השנים שלו עם המערכת הפרלמנטרית וגם את השיח והקשר שיש לו עם יהדות התפוצות. בסביבתו מדגישים כי היכולות המגוונות שלו עשויות להיות בעלות ערך רב בשדה הבינלאומי והדיפלומטי מול האתגרים שישראל מתמודדת עימם.

הרצוג מתכוון לפעול לעיצוב חזון, לקראת שנת ה־100 למדינת ישראל. מחר ייפגש עם רה"מ בנימין נתניהו, בתקווה לקבל ממנו את תמיכתו, והוא צפוי להמשיך בפגישות עם חברי הכנסת עד למועד הבחירות.

פרץ נפגשה עם מרבית חברי הכנסת, הציגה בפניהם את חזונה לבית הנשיאה בראשותה וביקשה את תמיכתם. היום תיפגש עם נתניהו כדי לבקש את תמיכתו. לקראת הפגישה הועברה לרה"מ עצומה שעליה חתומים חברי מרכז ליכוד רבים, התומכים בה לנשיאות, זאת כדי לנסות לשכנעו לתמוך בה.

בימים שנותרו עד לבחירות לנשיאות פרץ תנסה לשכנע את חברי הכנסת כי היא תהיה מאחדת, ממלכתית, מעוררת השראה ומלכדת בין כלל המגזרים בחברה הישראלית, למרות ואולי בזכות היעדר הניסיון הפוליטי שלה. אם תיבחר, פרץ מתכוונת לפעול למען שוויון הזדמנויות לכל ילדי ישראל ולחבר דרך חינוך וקירוב לבבות. כמו כן, הוקם מטה מתנדבים על מנת לקדם את מועמדותה של פרץ ומתנהל עבורה קמפיין ציבורי ברשתות החברתיות, וגם באמצעות שילוט ברחבי הארץ.