כרטיס ב-2,318 שקל: חיפה בדרך באליפות

כרטיסים במחירים מופקעים, תגבור רכבות ופריסת כוחות משטרה רבים. הכל מוכן למחזור הסיום הדרמטי של עונת 2020/21 בליגת העל בכדורגל

נרי וייס - ערוץ 7 , י"ט בסיון תשפ"א

כרטיס ב-2,318 שקל: חיפה בדרך באליפות-ערוץ 7
אוהדי חיפה. יחגגו אליפות?
צילום: באדיבות האתר הרשמי של מכבי חיפה (ראובן כהן).

הערב (ראשון) יוכרע בתום דרמה גדולה מי תהיה אלופת ליגת העל בכדורגל לעונת 2020/21, בין השתיים הנאבקות על התואר לאורך העונה כולה - האלופה בשנתיים האחרונות מכבי ת"א ומכבי חיפה לה זו תהיה אליפות ראשונה אחרי עשור.

נכון לעכשיו נמצאת מכבי חיפה ראשונה בטבלה כאשר היא במרחק 2 נקודות ממכבי ת"א, ולמעשה ניצחון שלה הערב על הפועל באר שבע ומי שזכה איתה בשלוש אליפויות רצופות בעשור הקודם, רוני לוי, יכריע את המאבק הצמוד והמותח ביניהן והכל תלוי בה. גם תוצאת תיקו לצד הפסד של מכבי ת"א לקריית שמונה, יביא את האליפות לחיפה אחרי עשר שנים שחונות.

בינתיים יש מי שמנצלים את הטירוף של אוהדי חיפה לקראת אפשרות לזכיה באליפות ראשונה אחרי עשור, כאשר באתרים שונים למכירת כרטיסים באינטרנט, מוצעים כרטיסים שמחירם המקורי עמד על 100 ו-115 שקלים, ב-1,854 ו-2,318 שקלים - פי 20 מהמחיר המקורי.

במשטרת ישראל מנסים להפעיל שלל אמצעים כדי לנסות ולאכוף את הספסור בכרטיסים אך ללא הצלחה יתירה, כששם במקביל נערכים גם להגעתם של 30,000 אוהדים למשחק שיתקיים הערב באצטדיון סמי עופר שבחיפה.

על פי הודעת המשטרה, כוחות משטרה רבים ביניהם לוחמי יס"מ, פרשים, כלבנים, כלבנים לאיתור חומרי נפץ, לוחמי משמר הגבול ושוטרים סמויים פרושים במעגלים קרובים ורחוקים על מנת לשמור על הסדר וביטחון הציבור, לצד הסדרת התנועה, ובמשטרה אמרו כי השערים לאצטדיון יפתחו החל מהשעה 18:15 וממליצים לאוהדים הרבים להקדים את הגעתם לאצטדיון בכדי להיכנס בזמן אחרי בידוק קפדני הצפוי בשערי הכניסה.

עוד אמרו במשטרה כי רצוי מאוד להשתמש בתחבורה ציבורית, כאשר צירי הגישה לאצטדיון ייחסמו ע״פ עומס ותפוסה בחניוני האצטדיון.

לבאים לאצטדיון ברכב פרטי, ניתן לחנות בחניונים הסמוכים לאצטדיון - חניוני הוט, אינטל, מרכז הקונגרסים, בסיס תובלה, כאשר תתקיים אכיפה מוגברת בנושא חנייה במקומות שלא על פי החוק.

מי שבאה לקראת אוהדי חיפה זו רכבת ישראל שהודיעה כי תתגבר את הרכבות לחיפה לפני המשחק ובסיומו במנהלי משמרות, דיילים, קופאים ומאבטחים לסיוע והכוונה.

זאת ועוד, בתיאום עם המועדונים ובהתאם לצפי הנסיעות שהועבר לרכבת, וכן מניתוח ביקושים ממשחקים בעבר, בסיום המשחק, בנוסף לרכבות הסדירות, תופעלנה שתי רכבות מיוחדות בשיטת "מלא וסע" מתחנת חיפה חוף הכרמל ליעדים שונים באיזור המרכז והשרון, כאשר רכבת ראשונה תצא בסביבות 23:30 מתחנת חיפה חוף הכרמל אל תחנת ת"א ההגנה. הרכבת תעצור בתחנות: בנימינה, חדרה מערב, נתניה, הרצליה, ת"א סבידור מרכז. לפרטים נוספים כדאי לעקוב אחר אתר רכבת ישראל.

האם חיפה תצליח ברגע האמת להכריע את המאבק ולזכות באליפות ראשונה אחרי עשור?

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il