אבי מעוז לערוץ 7: כל עוד אני בכנסת, לא תהיה 'מדינת כל אזרחיה'

יו"ר מפלגת נעם ח"כ אבי מעוז: ממשלת לפיד-בנט תקדם 'מדינת כל אזרחיה' על מלא. מפלגת נעם הביאה עשרות אלפי קולות. הנדסת התודעה גרמה לפרעות תשפ"א.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , י"ט בסיון תשפ"א

יו"ר מפלגת 'נעם', חבר הכנסת אבי מעוז, מודאג מהקמת ממשלת בנט-לפיד אותה הוא רואה ככזו שתקדם את תפיסת 'מדינת כל אזרחיה'.

"נכנסנו לכנסת כדי לקדם את ענייני מדינת ישראל שתהיה מדינת הלאום היהודי ולא מדינת כל אזרחיה. ממשלת בנט לפיד היא ממשלה שעלולה לקדם את מדינת כל אזרחיה על מלא", אומר חבר הכנסת מעוז וקובע כי "רוב העם הביע אמונו בהקמת ממשלת ימין. לכן נעשה כל מה שאפשר לעשות כדי לשכנע את סער ובנט להצטרף לממשלת ימין ונהיה 65 ח"כים של ממשלת הזהות היהודית על מלא".

באשר לכניסתו לכנסת כנציג 'נעם' אומר מעוז כי מדובר בסיעתא דישמיא שיצרה את הסיטואציה הפוליטית שאיפשרה את כניסת המפלגה לכנסת, אך מובילי המפלגה האמינו בכך שהדבר עוד יקרה. להערכתו התמיכה לה זוכה המפלגה נאמדת בעשרות אלפי קולות. לטעמו תמיכה זו מגיע מהרצון של הציבור לחזור אל הערכים הבסיסיים והטבעיים ביותר, "אל העם היהודי, אל המקורות, אל הבריאות והנורמאליות שלנו".

האם העיסוק בסוגיית הלהט"ב לא מעלה את הסוגיה על סדר היום מעבר לכל פרופורציה? מעוז משוכנע שמפלגתו במאבקה על הפרהסיה הישראלית אומרת את האמת כפי שהיא. לעומת זאת, הוא מדגיש, "לא אכפה את דעתי על איש שיוכל לעשות בביתו כרצונו". זאת לעומת הפרהסיה והערכים המועברים במערכת החינוך, שאותם הוא אינו נכון להותיר למקדמי אג'נדות להט"ביות.

מעוז מספר על למעלה מ-3000 עמותות פרטיות המובילות את מערכי החינוך והכשרת המורים. "את זה באנו לשנות. כשאהיה בע"ה שר החינוך אשנה את הדבר הזה. אלו עמותות שאחראיות על הכשרת המורים והמחנכים, על ערכי הלימוד, על כתיבת ספרי הלימוד וראינו כיצד במערכה האחרונה פורסמו דגשים פדגוגיים למורים ובהם התעלמות מוחלטת מצדקתנו ההיסטורית ומזכותנו על הארץ, כאילו יש כאן שני נרטיבים, יהודי וערבי, ושכחו שיש כאן מדינה יהודית", אומר מעוז הקורא לשר החינוך, יואב גלנט, לעשות סדר במשרדו.

על המתקפות להן הוא זוכה מצידם של ארגונים פמיניסטיים הרואים אותו כחשוך וכמי שסבור שמעמד האישה הוא בין מדיח הכלים למכונת הכביסה, אומר חבר הכנסת מעוז כי הדברים רחוקים מעמדותיו, אך גם אם אלו היו עמדותיו אין כל מקום לקלל ולגדף אותו ולתייג אותו בתיוגים שונים ומשונים, שהרי הנאורות והליבראליזם אמורים היו לגרום להם לקבל את דעתו, או לפחות לאפשר לו להביע את עמדתו, אך אותם ארגונים, אומר מעוז, נוהגים ההיפך מתפיסתם הם.

באשר לעמדותיו האמתיות מדגיש מעוז כי נשים יכולות לתרום רבות לחברה בזויות שונות ותרומתן המרכזית היא גידול המשפחה וחינוך הילדים, והמעוניינות לפתח קריירה "אהלן וסהלן", כלשונו. מאבקו בתנועות הפמיניסטיות מתמקד ברדיקליזם בו נוקטים ארגוני הפמיניזם המשתיקים את כל מי שאינו סובר כמותם.

בשורת נאומיו בכנסת התמקד מעוז ב'הנסת התודעה' ולדבריו הדבר קורה כמעט בכל תחום והדוגמא הראשונה היא ההתייחסות לאירועי שכונת שמעון הצדיק כאירועי 'שייח' ג'ראח' בעוד לכל ידוע שמדובר בשכונה שהייתה יהודית ונרכשה על ידי יהודים לפני למעלה ממאה ושלושים שנה אך תושביה גורשו ממנה לאחר 53 שנים בידי הכובשים הערבים וכעת הם שבים אליה.

על פרעות הערים המעורבות אומר מעוז כי הפרעות לא נולדו על חלל ריק אלא על רקע חולשת השלטון בישראל ועל הנדסת התודעה שמוחקת את הזיקה היהודית של מדינת ישראל ותיאור המציאות ככזו המשלבת שתי תרבויות, יהודית וערבית. "המיעוט הערבי הוא תושב לכל דבר ואני לא בא לפגוע בזכויותיו, אבל הוא צריך לדעת מי הריבון פה והריבון פה הוא העם היהודי. כשקמים נגד הריבון המשטרה לא יכולה לתפוס כאן את הצד של האו"ם ולצוץ בין שני הצדדים. זה לא מאבק בין שני צדדים אלא מאבק בין עם ישראל שחזר לארצו ומולדתו אחרי אלפיים שנות גלות לבין הקמים עלינו לכלותינו".

האם לא נכון היה לקדם את שילובו של מנסור עבאס בממשלת ימין, בין השאר גם כדי לחזק קולות מתונים במגזר הערבי? "אמרנו את עמדתנו. הרב טאו הכריע ששיתוף של מנסור עבאס בממשלה הוא חילול ה', אבל להרכיב ממשלה של 59 ח"כים על בסיס הימנעות של מנסור עבאס ומיד לאחר מכן לנסות ולצרף ח"כים נוספים כדי שהיא לא תמשיך להישען על ההימנעות שלו עוד שנים, זה אפשרי", משיב מעוז שאינו רואה בכך התחכמות שכן בעיניו הקמת ממשלת שמאל הנשענת על הרשימה המשותפת היא חילול ה' גדול יותר.

בהתייחס למשפט אותו בחר כדי לתקוף את התנהלות מערכת המשפט כאשר הפך את המשפט הזכור של השופט המנוח מישאל חשין וקבע כי בית המחוקקים הוא ביתו וכל מי שירים את ידו עליו היא תיגדע, אומר מעזו כי התכוון לכל מילה ממש כשם שחשין התכוון לדבריו שלו. "בית המשפט העליון לאורך שנים עושה הפיכה חוקתית, ממליך את עצמו כמושל במדינת ישראל וכמכריע העליון מעל גבי הכנסת. צריך להזכיר להם שהעם ריבון באמצעו נבחריו. לכן אם בית המשפט העליון חושב שעל ידי פסילת חוקים הוא יביא אותנו אל מדינת כל אזרחיה, כל עוד אני בכנסת היה לא תהיה".

פורום הארגונים למען המשפחה בישראל מברך על דבריו של ח"כ אבי מעוז "אבי מעוז חבר כנסת חדש ונמרץ. שם לו למטרה להאבק בנגיף הפרוגרסיבי שמשתלט על כל חלקה טובה בישראל ומטרתו "הרס החברה בישראל" בדומה לנעשה בארה"ב ובאירופה.

סוכניו של הנגיף הנם ארגוני הפמיניסטיות הראדיקליות והלהט"בים אשר חרטו על דגלם את ערך השיויון שמשול לתודעה כוזבת. משרד החינוך אף אינו עומד בפרץ וילדינו מחונכים ומהונדסים לערכים שפוגעים בקשר למדינה ולעם. כולנו תקווה כי ח"כ מעוז ידביק בנחישותו את חברי הכנסת האחרים וישיט את הספינה החברתית בישראל חזרה לנמל מבטחים".