אילה בן גביר
אילה בן גביר צילום: אלירן אהרון

אילה בן גביר, רעייתו של ח"כ איתמר בן גביר, הגישה היום (ראשון) יחד עם פעילי 'עוצמה יהודית' תביעת ענק נגד 'פייסבוק' המחזיקה בבעלות על וואטסאפ.

כזכור, בשבוע שעבר השעתה וואטסאפ ללא כל התראה את חשבונותיהם של 32 פעילי המפלגה ובתוכם, כאמור, אילה בן גביר.

בכתב התביעה שהוגש בידי עורכי הדין גיא אופיר ואיריס אדרי, המתמחים בניהול הליכים משפטיים נגד רשתות חברתיות ותאגידי מדיה, מבקשים התובעים מבית המשפט כי יעניק להם סעד מיידי, ויורה לפייסבוק להשיב את חשבונות הוואטסאפ שלהם לפעילות לאלתר.

בשבוע שעבר צייץ ח"כ איתמר בן גביר בחשבון הטוויטר שלו כי "‏הבוקר מצאתי את רעייתי ממררת בבכי. שאלתי אותה מדוע, היא סיפרה שיחד עם ה -WhatsApp, מחקו לה את כל הגיבויים ובהם התכתבות עם אחותה שנפטרה. זה הזיכרון האחרון שנשאר לה ממנה. WhatsApp תתביישו!"

בנוסף, חסימתה של בן גביר בווטסאפ מערימה קשיים רבים על עבודתה כמורה, ומונעת ממנה לתקשר באופן שוטף עם תלמידיה, הורי התלמידים והצוות החינוכי במוסד בו היא מלמדת.

הפעילים אומרים כי מעבר למטרתה הספציפית של התביעה, המטרה הכוללת היא למנוע את המשך המדיניות הדורסנית של חסימת משתמשים ללא כל סיבה, ושל העמקת החדירה לפרטיות של ענקיות הטכנולוגיה. "מדובר בתביעה שמוגשת למעשה בשם כל שוחרי חופש הביטוי", אמרו. "מי שלא רוצה לקום מחר בבוקר לדיקטטורה שבוחנת כל הודעה שהוא שולח בווטסאפ, חייב להצטרף לדרישה הכל כך בסיסית שלנו: לעצור את סתימת הפיות של אנשי ימין".

כמו כן, הפעילים קוראים לציבור לתרום למאבק המשפטי. "מדובר בתביעה שעלותה נאמדת בעשרות אלפי שקלים. אנו קוראים לעם ישראל: היו שותפים איתנו. כל אחד תורם סכום צנוע, ויחד ננצח ונשים סוף לניסיון להשתיק אזרחים בשל עמדתם הפוליטית", כך פעילי עוצמה יהודית שחשבונות הוואטסאפ שלהם נחסמו.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו