להב"ה: "מברכים על ביטול עצרת הגאווה"

מצעד הלהט"ב הירושלמי יתקיים כרגיל אך בשל קשיים כלכליים אליהם נקלעו ארגוני הלהט"ב בוטלה העצרת בסיום המצעד. בארגון להב"ה מברכים ומתכוונים להפגין בכל מקרה.

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , י"ט בסיון תשפ"א

להב"ה: "מברכים על ביטול עצרת הגאווה"-ערוץ 7
''גאווה''
צילום: ISTOCK

ארגון להב"ה מברך על ביטול "עצרת הגאווה" שמתקיימת מידי שנה בסיום מצעד הלהט"ב בעיר ירושלים, זאת בשל קשיים כלכליים אליהם נקלע "הבית הפתוח" בעיר.

"חשבון הבנק של הבית הפתוח מתמודד עם הקורונה ולכן במקום במת סיום בגן העצמאות כמו שאנחנו רגילות – נתפזר אחרי המצעד ונצפה בבית במשדר טלוויזיוני מיוחד לפתיחת חודש הגאווה בהפקה של הקהילה הגאה הירושלמית", פרסמו ראשי "הבית הפתוח" על פי הדיווח ב"קול העיר".

בארגון להב"ה אומרים כי "הקשיים הכלכליים של 'הבית הפתוח' מבורכים, וביטול עצרת ה'גאווה' מבורכת עוד יותר. עצרת שכל מטרתה היא לתקוע אצבע בעין ולהתריס נגד הציבור הדתי והמסורתי, המהווה רוב מוחלט בירושלים - לא צריכה להתקיים, כמו גם המצעד עצמו".

בלהב"ה מתכוונים להפגין כבכל שנה נגד המצעד עצמו, שאמור להיערך ביום חמישי הקרוב, וקוראים למשטרה לאפשר לפעילי הארגון ולכל אזרח המעוניין בכך להגיע להפגין נגד המצעד.

"מאז כשלונה הקולסואלי של המשטרה במניעת רצח שירה בנקי ז"ל בשנת 2015, המשטרה נוהגת מדי שנה בטירוף הדעת, ומונעת מאזרחים להגיע ולהפגין כחוק נגד המצעד - ואף מבצעת עשרות מעצרי שווא", אמרו. "אנו קוראים למשטרה לנהוג על פי חוק, לכבד את הזכות להפגין - זכות שנקבע בפסיקת בג"ץ כי על המשטרה לאפשר אותה תמיד, ולא לנהוג בעבריינות נגד אזרחים שומרי חוק".

אלון שחר, מנכ"ל הבית הפתוח בירושלים הגיב לדברים ואמר כי "השמחה לאיד של ארגון להב"ה כהרגלה לא מחוברת למציאות הירושלמית. כמדי שנה ניתן לראות את כלל תושבי ירושלים במצעד הגאווה לרבות חברינו וחברותינו מהציבור המסורתי והדתי על כל הדתות וההשתייכויות. למצעד מצטרפים ירושלמים וירושלמיות המאמינים בהרמת דגל של שינוי כדי ליצור עבור כולנו עיר בטוחה יותר וביום חמישי הקרוב הם יצעדו ברחובה הראשי של הבירה כדי להגיד בקול ברור – אנחנו כאן כדי להישאר".

שחר הוסיף כי "אכן משיקולים פיננסים הבמה המרכזית לא תתקיים השנה, וזאת בשל תגבור של הבית הפתוח במענה רפואי ושירותים פסיכוסוציאליים עבור הקהילה הגאה בעיר. אך זה לא אומר שאנו מוותרים כל כך בקלות, מכיוון שבמקום הבמה המרכזית נקיים אירוע משודר בעמוד הפייסבוק וערוץ היוטיוב שלנו שכולו מלא בשיח ותרבות גאה. אנחנו מציעים לכולם, כולל לפעילי להב"ה, לא לפספס".

לסיום ציין שחר כי "בתור ארגון ששם את ערך הדמוקרטיה בראש מעייניו, אנו תומכים חד משמעית בזכות של כל אדם ואישה להפגין בהתאם לחוק."