חגי סגל נגד ממשלת לפיד-בנט: מינימום של עקביות

עורך ''מקור ראשון'' מוחה על התנהלותו של יו"ר ימינה, "כבר לא יכול לשכנע אותנו שישמור על ארץ ישראל בממשלת שמאל"

ערוץ 7 , י"ט בסיון תשפ"א | עודכן: 17:15

חגי סגל נגד ממשלת לפיד-בנט: מינימום של עקביות-ערוץ 7
חגי סגל
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

עורך העיתון "מקור ראשון", העיתונאי חגי סגל, משמיע ביקורת על החלטתו של נפתלי בנט להקים ממשלה עם מפלגות השמאל ורע''מ של מנסור עבאס.

סגל כתב בטוויטר: '''מנהיגות זה לקחת אחריות', אמר היום נפתלי בנט. אין ספק. אבל מנהיגות זה גם מינימום של עקביות. מי שרק לפני שבועיים הודיע על מתן גט לממשלה עם רע"מ, ולפני חודשיים נתן גט טלוויזיוני בלתי נשכח ליאיר לפיד ופתאום הולך על גם וגם, כבר לא יכול לשכנע אותנו שישמור על ארץ ישראל בממשלת שמאל".

ח"כ יאיר גולן ממרצ הגיב לחגי סגל: '''עקביות' לא באמת מעניינת את סגל האב, אלא רק הסיפוח. מי שמעניינת אותו עקביות לא תומך בראש ממשלה שמשקר כמו שהוא נושם ורימה כל שותף שהיה לו אי פעם. ומה המסר? אותו מסר של סגל משנות השמונים - שתישרף המדינה, העיקר החזון המשיחי של מיעוט קיצוני''.

מוקדם יותר היום (ראשון) התכנסו חברי סיעת ימינה לישיבה ברעננה, ובה תמכו פה אחד ביו"ר המפלגה נפתלי בנט.

"בנט, הציג בפני חברי הכנסת את אירועי הימים האחרונים ואת מאמציו להקים ממשלה יציבה ומתפקדת בישראל. הסיעה מגבה פה אחד את בנט במאמציו להקמת הממשלה ולמניעת בחירות חמישיות", נכתב בהודעת הסיעה.

חבר הכנסת עמיחי שיקלי שמוחה נגד הקמת ממשלת בנט-לפיד, נעדר מהישיבה.

"זה או הקמת ממשלה או בחירות נוספת והתרסקות הימין. אין בבחירות הבאות פיצוח שאין הפעם", אמר בנט לחברי הסיעה. "כמה פעמים צריך לחבוט במדינה כדי להבין שאין ממשלת ימין?".

"מנהיגות זה לקחת אחריות ולא לברוח. יש לנו קווים אדומים ונעמוד עליהם. לא נמסור שטחים ולא נפגע בזהות היהודית של מדינת ישראל. הכי קל להתבצר, לשפוך נפט ולהלהיט עוד, כמו אחרים. ככה נפרק את המדינה", אמר בנט.

בתוך כך הרב חיים דרוקמן תקף היום את ממשלת לפיד-בנט המסתמנת: "לא מבין למה צריך לזייף את רצון העם. זה אנטי דמוקרטי ואנטי מוסרי. העם בחר בימין".

ח"כ עמיחי שיקלי התנצח עם גדעון סער בטוויטר: "עצוב שהיריבות האישית והאגו שלך גוברים על כל שיקול אחר. איש ימין אתה לא". סער לא נשאר חייב והגיב: "מעניין. היה לך קו אחר לגמרי כשסימסת לי נרגשות בערב הקמת תקווה חדשה בעקבות דבריי החד-משמעיים שהבהירו מדוע צו השעה הוא החלפת השלטון. למקרה שזה לא שמור אצלך וככל שתרצה לרענן את זכרונך - אנא עדכן".

שיקלי כתב: "זוכר היטב, חזק ואמץ כתבתי לך, חשבתי שנכון שתקום מפלגת ימין נוספת כדי לחזק את הגוש. אז לא היה לי מושג שהחד נס הז׳בוטינסקאי יומר בדגל שחור מבית היוצר של קריים מיניסטר. מהנקודה הזו איבדתי אותך לצערי".