שוטרים בלוד
שוטרים בלודצילום: יוסי אלוני, פלאש 90

סגן המפכ"ל ניצב דוד ביתן הודיע לפיקוד הבכיר של משטרת ישראל על יחידות המשטרה המצטיינות לשנת 2020.

לדברי ביתן: "מטרת התהליך הינו (השגיאה במקור) להאיר ולהבליט את המצוינות המבצעית אל מול הערך לאזרח והתרומה לבטחון האישי".

"ההצטיינות נבחנה בקפדנות בראייה רב ממדית המשקללת הישגים מבצעיים והישגים פנים יחידתיים. השנה נבחרו 20 יחידות מצטיינות ב-8 הקטגוריות להתמודדות", דברי סגן המפכ"ל.

בקטגוריית 'תחנת משטרה' במחוז המרכז, נבחרה תחנת לוד, אשר כזכור עמדה בביקורת ציבורית עזה בזמן הפרעות שביצעו ערבים בחודש האחרון.

בארגון תורת לחימה ביקרו את החלטת המפכ"ל: "למרות שמדובר בהענקת אות הצטיינות לשנת 2020, נדמה כי עיוורון חושים מוחלט הוביל להחלטה האומללה. פרעות התשפ"א הוכיחו כי תהליכים ארוכים של הזנחת הטיפול בטרור הערבי, הפכו לחבית נפץ שהתפוצצה על אזרחי ישראל היהודים, בדגש על אזרחי העיר לוד, אשר חוו על בשרם אנטישמיות של מחבלים ערבים מהסוג הגרוע ביותר, כולל פוגרומים ולינץ' אכזרי בו נרצח יגאל יהושע הי"ד."

בארגון, אשר שלח מתנדבים לרמלה ולוד בימי הפרעות, הוסיפו: "עד לרגע זה לא נאסף הנשק מערביי לוד, חרף מבצע 'חוק וסדר' שהיה חשוב, אך טיפל רק בקצה הקרחון. אם אשתקד התרענו על שוד הנשק מבסיסי צה"ל, הרי שהשנה התעורר הצורך לבצע מבצע 'חומת מגן' בערים הערביות והמעורבות ולאסוף את כל הנשק, כולל הנשק הצה"לי שנמצא בידי מחבלים ערבים עם תעודות זהות כחולות, וחסינות תמוהה."

בארגון חתמו: "אנו קוראים לשר אמיר אוחנה, לבטל לאלתר את ההחלטה האומללה, ולהעמיד במקום קציני משטרה המנסים לחפות על כשלים באמצעות אותות ופרסים הזויים ולעצור את מכוני השמאל דוגמת יוזמת אברהם שמשבשים את תודעת השוטרים."

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה:

''תהליך בחירת היחידות המצטיינות במשטרת ישראל הינו תהליך המתבצע על בסיס פרמטרים ומדדים קבועים. תחנת לוד נבחרה כתחנה מצטיינת במחוז מרכז לשנת 2020 על פי תפקודה אשתקד. תחנת לוד נבחרה לצד 19 יחידות ותחנות משטרה נוספות עם ההישגים הגבוהים ביותר. דווקא בעת הזו, כשמשטרת ישראל ובתוכה תחנת לוד נמצאות בחזית הלחימה ובמאמץ חסר תקדים למיגור הפשיעה והטרור ראוי ונכון לחזק את השוטרים והלוחמים בחזית''.