עו"ד אבי חימי מזהיר: סכנה ממשית ומוחשית ליציבות הדמוקרטית בישראל

ראש לשכת עורכי הדין, עו״ד אבי חימי, בערב פתיחת הכנס השנתי של לשכת עורכי הדין באילת: ״אין לי עניין בימין או בשמאל, יש רק ערכים אוניברסלים ולי יש עניין רק בהגנה חד משמעית על שלטון החוק״

עו"ד אבי חימי , י"ט בסיון תשפ"א

עו"ד אבי חימי מזהיר: סכנה ממשית ומוחשית ליציבות הדמוקרטית בישראל-ערוץ 7
אבי חימי
צילום: דוברות לשכת עורכי הדין

אני שמח ובעיקר נרגש לפתוח את הכנס השנתי העשרים של לשכת עורכי הדין בישראל. שמח, כי הכנס הנוכחי, יהיה האירוע המשפטי הגדול הראשון של הלשכה בהשתתפות קהל, לאחר הסרתן של הגבלות הקורונה.

נרגש, כי הכנס השנה מתקיים במסגרת אירועי לשכת עורכי הדין לציון שישים שנה להקמתה והוא יהיה חגיגי, מקצועי ומשמעותי במיוחד.

לשכת עורכי הדין מתריעה בשנים האחרונות על עלייה ניכרת במקרי האלימות והאיומים כלפי חבריה. רק לאחרונה, הפסיקו עשרות עורכות ועורכי דין את פעילותם בבתי המשפט, כמחאה על רציחתו הטרגית והתקדימית של חברנו, עורך הדין אפרים ארנון ז״ל, אשר לפי כתב האישום נרצח אך ורק על רקע מילוי תפקידו ככונס נכסים. תפקיד אליו מונה על ידי בית המשפט.

רציחתו של עו"ד ארנון ז״ל וכן ביטויי האלימות הקיימים נגד שופטים, שומרי סף ופרקליטים, מהווים סכנה ממשית ומוחשית ליציבות הדמוקרטית בישראל. לא יעלה על הדעת שהיועץ המשפטי לממשלה במדינת ישראל צריך להיות מאובטח או תובעת במשפטו של ראש הממשלה.

מעורבותה של הלשכה באה לידי ביטוי בעמידתה בחזית המאבקים הציבוריים והמשפטיים שמטרתם להגן על עצמאות שלטון החוק, להבטיח זכויות אדם אוניברסליות לכל אזרח במדינה, כאשר במקרים רבים מצטרפת הלשכה להליכים משפטיים עקרוניים הן כעותרת והן כ"ידיד בית המשפט", ומשמיעה את קולה.