חילי טרופר
חילי טרופר צילום: מירי שמעונוביץ, לע"מ

אחרי הזכיה ההיסטורית והדרמטית באליפות המדינה בכדורגל בפעם ה-13 בתולדותיה והראשונה אחרי עשר שנים, מיהר שר התרבות והספורט חילי טרופר לברך את האלופה הטריה ואמר כי "בליגות גדולות בעולם יכולים הערב לקנא בישראל. קיבלנו מירוץ אליפות מדהים עם מגרשים מלאים בקהל, ובסיומו אני רוצה לברך את מכבי חיפה שמנצחת בפוטו-פיניש. הרבה אופי וכישרון הביאו שחקני מכבי חיפה ואני מברך אותם על הזכיה באליפות. ברכה מיוחדת שלוחה ליענקלה שחר, הבעלים המסור של מכבי חיפה".

גם יו"ר מנהלת הליגות בכדורגל, ארז כלפון, ברך את נשיא מכבי חיפה, יענקל'ה שחר שחגג לא מזמן יום הולדת 80 וקיבל מתנה מתוקה בדמות אליפות היסטורית. "אני מבקש הערב לברך את ידידי יענקלה שחר, נשיא מכבי חיפה, שבדרכו האצילית ובסבלנות אין קץ עשה את הדרך הארוכה, אבל המתוקה לזכיה מחודשת בתואר אלוף המדינה.
ברכות להנהלת המועדון, למאמן ברק בכר, לשחקנים, לצוות המקצועי ולמאות אלפי האוהדים על האליפות ה-13 של המועדון המפואר מכבי חיפה".

"רק לפני כחודשיים, ציינו במנהלת את הגעתו של יענקלה שחר לגבורות, ואין מתנה מרגשת יותר לכבוד יום הולדתו ה-80, מזכיה באליפות המדינה, למועדון שהוא מופת של מקצוענות, טיפוח יסודי של מחלקות הנוער, השקעה בתשתיות ומעורבות משמעותית בקהילה.

השנה, שהייתה רצופה באתגרים ובקשיים, הכוללים התמודדות עם מגפת הקורונה שפגעה ביכולת לניהולה של הליגה הסדירה, הסתיימה באליפות מרגשת אחרי בצורת ארוכת שנים ועל כר הדשא של קבוצת מכבי חיפה. יישר כח ובהצלחה במוקדמות ליגת האלופות בעונה הבאה".

כלפון לא שכח לברך גם את הצד המפסיד, האלופה בשנתיים האחרונות, מכבי ת"א, ואמר: "יהיה עוד זמן לערוך סיכומים לגבי העונה הזאת, אך אני לא יכול לסיים מבלי להביע הערכה רבה, למועדון מכבי ת"א, והמאבק הספורטיבי על צלחת האליפות עד הדקה האחרונה של העונה".

אורן חסון, יו"ר ההתאחדות לכדורגל, ברך ואמר: "אחד ממועדוני הפאר של הכדורגל הישראלי בכל הזמנים חוגג היום זכייה באליפות לראשונה מזה עשור והאושר של כל מי שעשו לטובת ההישג העצום הזה אינו יודע סוף. מכבי חיפה, קבוצה שדבקה בהתמדה ונחישות ושמרה על אחידות גם בתקופות פחות זוהרות זכתה הערב באליפות בסיומה של שנה מאתגרת במיוחד. שנה שהיתה אפופה באי ודאות, שנה בה סגרים תכופים שברו את רצף האימונים ויצרו קשיים, שנה בה נמנע מקהל האוהדים לצבוע את המגרשים מדי שבוע. אני מברך את הקבוצה על הנחישות וההתמדה, על כדורגל מצוין והיכולת לצלוח עונה כל כך מורכבת ומאתגרת. אנסמבל נפלא בניצוחו של הבעלים יעקב שחר, שאני רואה בו דמות מובילה בכדורגל הישראלי, דמות שמעניקה השראה לדורות של בעלים, מנהלים ושחקנים. צוות מקצועי משובח, שחקנים מחויבים ומעל לכל קהל ירוק עצום ותומך, החזיר הערב למאות אלפי אוהדים את הירוק בעיניים. אתם ראויים לכל רגע של שמחה, סיפוק וגאווה. מחמאות רבות גם ליריבה על התואר, מכבי תל אביב, שלרגע לא ויתרה וסידרה לכולנו מותחן משובח".