לראשונה - רכיבה במנהרת הגיחון
לראשונה - רכיבה במנהרת הגיחון צילום: באדיבות חברת כפיים

לא מוותרים, מדוושים. ביום שישי הקרוב יצא לדרך מירוץ האופניים המסורתי של ירושלים, 'סובב נביעות ירושלים', בפעם השביעית, כאשר למעלה מ-4,000 רוכבים מכל הגילאים צפויים להשתתף בו ולדווש בין נופיה הקסומים וההיסטוריים של עיר הבירה.

בתחילה תוכנן מירוץ האופניים להתקיים לפני כשבועיים, אך לאור המצב הביטחוני בארץ ששרר באותו הזמן ובעיקר בערים המעורבות, ביניהן ירושלים עצמה, הוחלט לדחות את מועד המירוץ אך לא לוותר עליו ולבטל את המסורת בת 7 השנים.

ביום שישי הקרוב, כ"ד סיון, ה-4 ביוני, יוזנקו החל מהשעה 6:15 בבוקר ממתחם התחנה הראשונה בירושלים, 4,000 רוכבים מכל הגילאים, רוכבים מקצועיים לצד חובבנים, משפחות וילדים מכל רחבי הארץ באחד ממירוצי האופניים היפים ביותר.

לאורך מסלולי הרכיבה ובנקודת הסיום יעמדו לרשות הרוכבים נקודות התרעננות עם מים, צל ופינוקים נוספים. כמו כן, רכבי תיקון יסיירו לאורך המסלול ויסייעו בתקלות טכניות ובחילוץ.

'סובב נביעות ירושלים', בניהולו של אגף הספורט העירוני, יתקיים השנה בהתאם להנחיות משרד הבריאות ותחת התו הירוק וזה נחשב לאחד מאירועי רכיבת האופניים הגדולים בישראל, כאשר המשתתפים ייקחו חלק בשלושה מקצים - 50 ק"מ, 30 ק"מ ו-10 ק"מ, שיעברו דרך הנופים ההיסטוריים והמרהיבים של ירושלים וסביבתה.

'סובב נביעות ירושלים' יחשוף את הרוכבים לנופיה ההיסטוריים והירוקים של ירושלים, לפארקים ופינות החמד הייחודיות לעיר. מסלולי הרכיבה יעברו מסביב לעיר העתיקה, גן הלאומי עיר דוד, עמק צורים, הר הצופים, נחל צופים, פארק נחל שורק, פארק הארזים, הרי ירושלים, יער עמינדב, רכס לבן, ופארק המסילה.

גולת הכותרת של המירוץ השנה היא מנהרת הגיחון שתיפתח במיוחד לטובת משתתפי האירוע, וכן שבילי אופניים חדשים שנחנכו לאחרונה בעיר העתיקה.

בעיריית ירושלים, יוזמי המירוץ אמרו כי המירוץ מיועד גם למי שאין בידו אופניים, כאשר ישנה אפשרות לשכור אופניים לרכיבה בעת ההרשמה וכי את כל הפרטים וההרשמה ניתן לעשות באתר האינטרנט הייעודי של המירוץ.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו