בגלל קורונה: הקופה אמריקה תתבטל?

אחרי שכבר נדחה בשל התפרצות נגיף הקורונה, טורניר הכדורגל הדרום-אמריקאי המקביל לאליפות אירופה, בסכנה בגלל התפרצות נוספת של הנגיף

נרי וייס - ערוץ 7 , כ' בסיון תשפ"א

בגלל קורונה: הקופה אמריקה תתבטל?-ערוץ 7
נבחרת ארגנטינהץ התפרצות חמורה של נגיף הקורונה במדינה
צילום: רויטרס

בזמן שבישראל כבר חזרו לשגרה אחרי שנה של סגרים והתפרצויות חוזרות ונשנות של נגיף הקורונה, בזכות החיסונים, בדרום אמריקה המציאות אחרת לחלוטין ונדמה כי רחוק היום מהחזרה לשגרה שלפני התפרצות הנגיף המידבק.

אחרי שבשנה שעברה נדחו כל תחרויות הספורט ובהם גם טורניר הקופה-אמריקה, גביע אליפות אמריקה הדרומית לנבחרות כדורגל, המקביל לאליפות אירופה בכדורגל, בהתאחדות הכדורגל של דרום אמריקה לא מצליחים להחיות את המפעל מחדש ולקיים את המשחקים שנדחו.

את טורניר הקופה אמריקה ה-47 שאמור היה לצאת לדרך בעוד שבועיים בדיוק, היו אמורות לארח קולומביה וארגנטינה יחד, כאשר 10 נבחרות היו אמורות לקח בו חלק עד לסיום הטורניר ב-10 ביולי.

בעוד קולומביה החליטה לסגת מאירוח הטורניר כבר לפני 10 ימים, בשל סערה פוליטית המתחוללת במדינה, בארגנטינה קיוו לארח את הטורניר כולו וכל נבחרות הכדורגל, למעט שתי האורחות, נבחרות אוסטרליה וקטאר שהודיעו כי לא ייקחו בו חלק לבסוף, החלו להתכונן לכך.

הלילה (בין ראשון לשני) הודיעה גם התאחדות הכדורגל הארגנטינאית כי לא תוכל לארח את הטורניר היוקרתי, זאת בשל התפרצות נוספת וחמורה של נגיף הקורונה.

כעת יצטרכו בקונמבול, התאחדות הכדורגל הדרום אמריקאית למצוא מהר מקום אחר לקיום המשחקים, אחרת עשוי הטורניר היוקרתי להתבטל ולמעשה להיות היחיד שיתבטל זו השנה השניה ברציפות. מי שנחשבות למועמדות לאירוח המשחקים אלו אורוגוואי ופראגוואי, כשבהודעה רשמית של ההתאחדות הדרום אמריקאית נכתב כי תתקיים ישיבה דחופה במהלכה ידונו "בהצעות ממדינות אחרות שגילו עניין באירוח המשחקים".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il