למידה מרחוק
למידה מרחוק צילום: unsplash

ניהול ארגון בעולם מתפתח

אנו חיים בעולם מודרני וטכנולוגי, אשר קצב התפתחותו מהיר, עד כדי בלתי ניתן למעקב שוטף. התפתחות הטכנולוגיה אינה משפיעה רק על חיינו כאנשים פרטיים, אלא גם על ארגונים שונים ודרך תפקודם, אשר אי התאמה למציאות העכשווית והטכנולוגית המתפתחת, עלולה לעקב את הצמיחה העסקית של הארגון.

הרצון להתאים את יכולות ודרכי הפעולה של הארגון למציאות הטכנולוגית המתקדמת הוא נכון ורצוי, אך לא תמיד ניתן לזהות את המגמה של השינוי הבא ומהיכן הוא יגיע. לכן, כדאי להשקיע בניתוח ותכנון עתידי מחושב, בכדי שהארגון אכן יוכל להגיב במהירות וביעילות לכל שינוי נדרש כזה.

למידה דיגיטלית

אחד הביטויים להתפתחותה של הטכנולוגיה ניתן לראות בתהליכי הלמידה המסורתיים. אופן הלמידה המסורתי מתבצע בעיקר באופן פרונטלי- מורה, תלמידים וכיתה, כאשר המורה היה מעביר את החומר הנלמד באמצעות הכלים העומדים לרשותו. כפועל יוצא משיטה זו, על התלמיד היה להגיע פיזית למקום בו מתקיים השיעור ולספוג את החומר הנלמד ואם היה מעוניין להרחיב את ידיעותיו או לתרגל, היה יכול ללכת לספרייה ולעיין בספרים המתאימים.

כיום, ניתן לראות התפתחות ושינוי מגמה של אופן הלמידה המסורתי, וביתר שאת עקב מגפת הקורונה שנחשפנו אליה. המהפכה הדיגיטלית אפשרה לנו ללמוד גם מרחוק באמצעות הנגשת המידע דרך האינטרנט, ללא צורך להיות מוגבלים למקום או זמן מסוים. כך, זמינות וגמישות המאפיינות את הלמידה הדיגיטלית, הפכו אותה לדרך למידה מהנה, נוחה ופופולארית עד שניתן אף למצוא חוג לימודי תואר שני בטכנולוגיות למידה.

למידה בארגונים עסקיים

ראינו אם כן את השפעתה של הטכנולוגיה על אופן הלמידה המסורתי בבתי הספר, שם אכן הדבר בלט בצורה יוצאת דופן. אך תהליך הלמידה הדיגיטלית אינו שייך רק לעולם התלמידים ובתי הספר, אלא גם לארגונים עסקיים.

כאשר מתקבל עובד חדש לארגון, בכדי להפיק מהעובד את מירב היכולות, הן מבחינה חברתית והן מבחינה מקצועית, על הארגון לפעול ללימוד אופטימלי והכשרה מקצועית מתאימה. הלמידה רלוונטית גם לעובדים וותיקים, במטרה לרענן ולשמור על כשירות מקצועית לאורך זמן.

למידה דיגיטלית בארגון כמנוף לצמיחה

למידה דיגיטלית בארגון מאפשרת לעובד החדש ללמוד בשלל דרכים ואפשרויות המתאימות לו, ומבחינת הארגון, נחסך הצורה בחונכות אישית, המבטלת לעיתים את הגורם המקצועי המכשיר מתפקידו המקורי. האפשרות להכשיר עובדים בקלות מעניקה לארגונים את היכולת לשמור על רמה מקצועית גבוהה ולהנגיש לעובדים יותר כלים לחידוד מקצועיותם.

מעבר לתועלת הארגונית שבהכשרת עובדים קיימים, הרי שגם מועסקים פוטנציאליים בוחרים כיום את מקום העבודה לא רק על פי המשכורת, אלא גם לפי אפשרויות ההתפתחות וההתמקצעות במקביל לעבודה. באמצעות אסטרטגיית למידה דיגיטלית תוכלו למשוך את טובי המוחות של הדור הטכנולוגי הבא.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו