גרג רומן
גרג רומן צילום: פורום המזרח התיכון

שבוע ימים עבר מאז הכריזו החמאס ומדינת ישראל על הפסקת אש, והזעם הציבורי על ההחלטה שלא להכריע את המערכה מול החמאס אינו פוסק.

הפרויקט לניצחון ישראל שרק בשבוע שעבר השיק קמפיין הקורא לישראל לפעול לניצחון, הוציא בסוף השבוע האחרון סרטון שבו מוצגים אמירותיהם של ראש ממשלת ישראל, שר הביטחון והרמטכ"ל לאורך ימי הלחימה, בהן הם מתחייבים כי חמאס יספוג מהלומות קשות, אולם בפועל כאמור, הסתיימה המערכה ללא כל הישג אסטרטגי ממשי עבור ישראל.

הסרטון שהופץ ברשתות החברתיות בסוף השבוע זכה כבר למאות אלפי צפיות, ואלפי תגובות של גולשים רבים אשר הביאו את זעמם על מדיניות של ממשלת ישראל.

הסרטון, כמו גם קמפיין שילוט החוצות הענק שנפרש בשבוע שעבר לאורך נתיבי איילון, מציגים את הדרישות מממשלת ישראל להישגים אסטרטגיים מול החמאס: פירוק חמאס מנשקו, שבירת רוחו של החמאס, השבת הנעדרים ללא תנאים.

גרג רומן, מנכ״ל פורום המזרח התיכון: "אנחנו שבוע מהפסקת האש ואין ספק שהציבור הישראלי ממשיך להרגיש תחושת אכזבה קשה. בסרטון שהופץ בימים האחרונים נראים המנהיגים שלנו שהם מבטיחים הבטחות, שבפועל לא קוימו. הייתה לנו הזדמנות פז להביא להכרעה ולהישגים אסטרטגיים משמעותיים מול החמאס ולצערי ויתרנו עליה מסיבות לא ברורות".