בני גנץ: ישראל נמצאת בידיים ביטחוניות טובות ואחראיות וכך זה יישאר

שר הביטחון בני גנץ אמר בכנס לשכת עורכי הדין באילת כי "אנו נמצאים, כך אני מקווה, ערב הקמת ממשלה חדשה".

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , כ' בסיון תשפ"א

בני גנץ: ישראל נמצאת בידיים ביטחוניות טובות ואחראיות וכך זה יישאר-ערוץ 7
השר בני גנץ
צילום: אלעד מלכא

יו"ר 'כחול לבן' שר הביטחון בני גנץ אמר היום (שני) בכנס לשכת עורכי הדין באילת כי מדינת ישראל נמצא "ערב הקמת ממשלה חדשה" והתייחס למגעים להרכבת הקואליציה.

"מבחינתנו אין שינוי", אמר. "הכל מונח על השולחן, כל תפקידי השרים כבר ידועים. אנו נמצאים, כך אני מקווה, ערב הקמת ממשלה חדשה".

לדבריו, "ישראל נמצאת בידיים ביטחוניות טובות ואחראיות וכך זה יישאר. כפי שהבטחתי ששיקולים פוליטיים לא ייכנסו לנושאי ביטחון למרות חששות רבים שעלו לאחרונה, אני יודע שגם בממשלה החדשה כולם ינהגו באחריות ביטחונית ומדינית לא פחות מבזו הנוכחית".

"ישראל חזקה מול אויביה אך מבפנים היא מוחלשת, מסוכסכת ופצועה. כפי שעלינו לשמור על ישראל חזקה מול האיומים החיצוניים, חשוב בעת הזו לשמור עליה מבפנים", אמר.

עוד הוסיף השר גנץ: "הממשלה תיבנה עם שונות פוליטית, אבל עם מכנה משותף בסיסי של רצון באחדות ואחריות חברתית. המחלוקות האידאולוגיות הרבות בחברה הישראלית לא נעלמו ולא ייעלמו, אך הגענו לשעת מבחן שבה עובדת מחלוקת אחת מעל כולם".

הוא הדגיש: "זו לא המחלוקת בין כן ביבי ללא ביבי. זו מחלוקת על צורתה ומהות קיומה של הדמוקרטיה הישראלית, על השאלה האם שחיתות ורמיסת שלטון החוק היא נורמה או שהיא קו אדום. האם שיסוי, פלגנות ורמאות הם ערכים שעליהם נחנך את ילדינו? התשובה שלנו היא כיבוד שלטון החוק. שיח מכבד גם במחלוקות והחזרת המשילות והשפיות לזירה הציבורית. כל השאר יחכה".