ליברמן חשף מידע והביך את גנץ

יו"ר ישראל ביתנו לא מוותר על תיק החקלאות ותוקף את ההתעקשות של כחול לבן להשאיר את התיק אצלה, "אולי גנץ בונה לעצמו אליבי לפירוק גוש השינוי".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ' בסיון תשפ"א

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו ח''כ אביגדור ליברמן הודיע בצהריים (שני) כי ביום רביעי יונחו על שולחן הכנסת ההסכמים הקואליציוניים להקמת הממשלה בראשות בנט ולפיד.

ליברמן אמר בפתח ישיבת סיעתו: "כפי שאמרנו במערכת הבחירות, אנחנו נתמוך במפלגה מגוש השינוי שתביא את מרב המנדטים - וכך אכן היה. גם במו"מ הקואליציוני, ברגע שראינו שהדברים תקועים, היינו הראשונים להתייצב והראשונים לסכם".

ליברמן התייחס למחלוקת על תיק החקלאות ותקף את כחול לבן והעומד בראשה בני גנץ: "מה שהוצע לנו זה שני משרדים - משרד החקלאות ומשרד לפיתוח הנגב והגליל. לגבי משרד החקלאות - זו הייתה פגישה בנוכחות הרבה אנשים, שאלו את הנציגים של גנץ - מה אתם מציעים לליברמן? הם אמרו 'אין לנו בעיה לוותר על משרד החקלאות'. קיבלנו את זה, לא התווכחנו ולא ניסינו להתמקח.

"אני חושב שברור לכולם שמדובר בשני משרדים צנועים מאוד. מבחינתנו באמת חשוב להקים קואליציה המבוססת על גוש השינוי במהירות האפשרית. לכן כשאני שומע פתאום מלחמת קודש שמישהו מנהל על אותו תיק החקלאות ששני האדונים אמרו שאין להם בעיה לוותר, אני שואל את עצמי - האם זה רק תירוץ? האם מישהו בונה לעצמו אליבי מראש? באמת דבר מוזר ביותר".

עוד אמר ליברמן: "אם מישהו רוצה לפרק את גוש השינוי בגלל תיק החקלאות או הנגב וגליל, אז בבקשה. אנחנו בכל אופן ניהלנו מו"מ, רצינו להתניע. ברגע שלחצנו ידיים - זה תם ונשלם. סיכמנו את כל הנושאים, גם הכלכליים, גם דת ומדינה, כאשר העיקרון המנחה בנושא דת ומדינה מבחינתנו הוא רבני צהר. זו המסננת היחידה. ואמרתי את זה גם בפגישה הנפרדת עם בנט וגם בפגישה המשותפת עם בנט ולפיד".

יו"ר ישראל ביתנו הדגיש: "אני לא מתכוון יותר לפתוח במו"מ. ברגע שלחצנו ידיים, זה סוף פסוק. לא התערבנו לאף מפלגה במה שהם מקבלים, ואנחנו לא נתערב. היינו צנועים יותר מכל מפלגה אחרת. כרגע, בנסיבות שנוצרו, אני חושב שעבור מדינת ישראל הפתרון הטוב ביותר הוא ממשלה מבוססת על גוש השינוי. מבחינת סדר העדיפויות, נסמן את הכלכלה והבריאות כנושאים הכי קריטיים".

ליברמן המשיך: "אני בגוש של אנשים שפויים, זה הגוש הכי חשוב. אגב, בלי צחוק, ראיתי את שני הסרטונים האחרונים של נתניהו. אני ממש לא בטוח שהאיש 100% בריא מבחינה נפשית, אני לא בטוח שהוא כשיר לתפקיד של ראש ממשלה. מי שמכיר אותו ראה את זה, הוא כנראה איבד את היציבות הנפשית שלו".