אמילי עמרוסי
אמילי עמרוסיצילום: אריק סולטן

אשת התקשורת אמילי עמרוסי תומכת במהלכיו של נפתלי בנט להקים ממשלה עם מפלגות השמאל ורע''מ.

בדף הפייסבוק שלה כתבה עמרוסי: ''ימנית, דתיה, תומכת בהפיכת היישוב איתמר לעיר, החלת ריבונות אתמול על בקעת הירדן והגושים, סלילת רכבת לקרית ארבע, גירוש מחבלים לסוריה, והחזרת חאן אל אחמר לגבעת טרשים.

''אני עם בנט. מסתכלת על האופציות. זו הדרך היחידה כרגע. בלב כבד, כדור נגד בחילה, ותפילות. אני מכירה את נפתלי שנים ארוכות. מאמינה לו. לכנות שלו, לרצון שלו לעשות את הדבר הטוב והנכון עבור עם ישראל. ומאמינה בו. שיהיה ראש ממשלה מצוין. בהצלחה נפתלי ואיילת; בהצלחה ממשלת ישראל; בהצלחה עם ישראל'', הוסיפה עמרוסי.

ראש ישיבת ההסדר הר עציון, הרב יעקב מדן, אמר מוקדם יותר היום (שני) כי הוא בטוח שח"כ נפתלי בנט מאמין שהצעד הפוליטי בו בחר יטיב עם עם ישראל.

בראיון ל'כאן חדשות' אמר הרב מדן: "אני בטוח שבנט עושה את הדברים כי הוא מאמין שכך יטב לעם ישראל. מתפלל ומברך שהדרך תצליח, אף שאיני מסכים איתה".

"אני חייב להגיד שכל מה שנשמע בהפגנות ליד הבתים של בנט ושקד לא מקובלות ואני חרד מאוד", הוסיף. "התמונה של בנט עם הכאפיה מזכיר דבר מסוים, יש הסתה ואיומים".

על ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר: "הטענות שיש לי נגד נתניהו הן כבדות מנשוא. אני חושב שהיה צריך להרפות את הידיים מההגה ולתת למישהו אחר. לצערי הרב איני יכול להסתמך עליו היום. מה שהוא עושה בחודשים האחרונים יש לי טענות כבדות".

מאיה אוחנה מורנו, אלמנתו של עמנואל מורנו ז''ל - לוחם סיירת מטכ''ל שנפל במלחמת לבנון השנייה, תומכת במהלכיהם של ראשי מפלגת ימינה.

''נפתלי ומתן. ימים קשים עוברים עליכם. מאמינה באחדות של העם שלנו. ובכח שלכם לאחד'', כתבה מאיה בטוויטר. בנט הגיב לה: ''תודה מאיה יקרה''.

בראיון לרדיו 103FM אמרה מורנו: ״כן, אני נותנת גיבוי... אני תמיד בעד ממשלת אחדות. אני תמיד בעד שדעות מימין ומשמאל יישבו ביחד. אני חושבת שזה בריא יותר לעם ומייצג את רוב העם. הממשלה לא נראית כזאת שמאל''.

''אנחנו מדינה על פי תהום, וחייבים ממשלה. אי אפשר ללכת לעוד בחירות. השיח נהיה שכל אחד חושב שהשני בוגד, זה לא עם ישראל. חייבים להתחיל לעבוד'', הוסיפה אלמנתו של עמנואל מורנו. ''אני לא מדבררת את עמנואל ולא יודעת מה היה חושב. לצערי לא זכינו בזה''.

משה מורנו, אחיו של עמנואל מורנו ז"ל - לוחם סיירת מטכ''ל שנפל במלחמת לבנון השנייה, התפרץ אתמול (ראשון) לחדרו של ח"כ מתן כהנא ומחה על הקמת ממשלה עם השמאל והערבים.

"אני רוצה שתגיד לי בפנים שזה מה שאחי חשב, זה מה שאחי חשב? לבגוד במדינה שלנו?", שאל מורנו במשרדים של מפלגת ימינה ברעננה.