לראשונה בישראל: בית חולים בליווי רפואי צמוד - אצלכם בסלון

מכבי מובילה את מהפכת האשפוז הביתי. האשפוז הביתי הורחב גם למחלקות נוירולוגיה, אונקולוגיה, עור ואורתופדיה, ומנוהל על ידי אחים אחיות, רופאים ורופאות

בשיתוף מכבי , כ' בסיון תשפ"א

לראשונה בישראל: בית חולים בליווי רפואי צמוד - אצלכם בסלון-ערוץ 7
אשפוז ביתי. אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

מכבי מובילה את המהפכה בעולם הבריאות בשיתוף בתי החולים, מהפכת האשפוז הביתי. כבר יותר משלושת אלפים חברי מכבי זכו לליווי מלא של צוות רפואי מקצועי ומסור. ההחלמה הייתה מהירה יותר ושביעות הרצון של המטופלים ובני משפחותיהם גבוהה ביותר, כמו גם תחושתם של הרופאים והצוות הרפואי.

האשפוז הביתי מנוהל על ידי אחים אחיות, רופאים ורופאות שרובם ככולם מומחים שעברו הכשרות ייעודיות לטפל בחולים במסגרת אשפוז ביתי. צוות בית החולים הביתי משתמש בכלים מתקדמים של ניטור ובדיקה מרחוק וכמובן בבית המטופל נמצא כל הציוד הנדרש לטיפול במצב הרפואי ממנו הוא סובל. בעת הצורך, הצוותים יודעים לבצע בדיקות רבות בבית החולה ואם יש צורך בכך, דואגים להגעת אמבולנס שלוקח את המטופל לבדיקות שאינן יכולות להתבצע בבית וגם מחזירים אותו חזרה.

בימים אלו הורחב האשפוז הביתי גם למחלקות נוירולוגיה, אונקולוגיה, עור ואורתופדיה. בשלב ראשון נחתמו הסכמי שיתוף פעולה עם בתי החולים 'שיבא' ורמב"ם והסכמים דומים נמצאים בשלבים מתקדמים.

מנכ"ל מכבי, רן סער, אמר: "כמי שמובילה את השירותים המקצועיים והמתקדמים ביותר, מכבי שמחה להוביל את הפרויקט המבורך של האשפוז הבית. בית החולים בקהילה יפנה את משאבי בתי החולים לטיפול בחולים הקשים והחולים שיאושפזו בבית יזכו לטיפול טוב יותר, בסביבה הטבעית ורחוק מסיבוכים וזיהומים. זה מהלך שישנה את פני מערכת הבריאות הציבורית בישראל"