מדהים: הנעליים שיעזרו לעיוורים לראות

נעליים חדשניות עשויות להתריע על מכשולים בדרך ולעזור לעיוורים לראות- גם ללא כלבי נחיה

מתנאל ראט , כ' בסיון תשפ"א

מדהים: הנעליים שיעזרו לעיוורים לראות-ערוץ 7
התחליף לכלבי הנחיה?
צילום: iStock

אנחנו כבר התרגלנו לעיוורים וכבדי ראייה שהולכים ברחובות עם מקל וכלב נחיה, אבל ייתכן ובשנים הקרובות העיוורים יוכלו להשתמש באמצעים קצת יותר טכנולוגים. נעליים חדשניות עשויות לקלוט את הסביבה של כבדי הראייה ולעזור להם לראות את העולם- דרך הרגליים.

חברת Inno make המציאה נעליים שיוכלו לשפר משמעותית את חייהם של כבדי הראייה. הנעליים מצוידות בחיישנים ובמצלמות זעירות שיוכלו להזהיר את העיוורים מראש על סכנות הנמצאות לידם וליידע אותם על המיקום שלהם.

כאשר החיישנים שעל הנעליים קולטים מכשול, כמו למשל עץ באמצע המדרכה או מדרגות, הנעליים יעבירו מסר לכבד הראייה. המסר יכול להיות דרך צפצוף באוזניות בלוטות', רטט שמועבר לרגליים או אפילו הבהוב אור שיוכל להזהיר את הולך הרגל ממול שאולי מסתכל בסמארטפון ולא מבחין באדם שהולך מולו.

כיום, הנעליים כבר משווקות לעיוורים וכבדי ראייה והם יכולים גם להתחבר לאפליקציה ייעודית שמאפשרת לשלוט על הנעליים. החיישנים כמובן עמידים למים ולשלוליות באמצע הדרך, והמיקום שלהם בגובה המדרכה מאפשר להם לדווח על כל מכשול קטן שעשוי לפגוע בהליכה ממרחק של כ3 מטרים.

בעתיד, החברה מתכננת לשכלל אף יותר את הנעליים ולהפוך אותם ל"מפת צעדים" גלובלית שתוכל לסייע גם לכבדי ראייה נוספים. החיישנים יוכלו לאסוף את הנתונים מהולכי הרגל ולייצר מפה עדכנית שתוכל לדווח לכל שאר כבדי הראייה על מכשולים בדרך וגם להמליץ על "מסלולי הליכה" בטוחים.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם