חבר הכנסת ישראל אייכלר
חבר הכנסת ישראל אייכלר צילום: הלל מאיר/TPS

ח"כ ישראל אייכלר מיהדות התורה אמר לאסף ליברמן בכאן חדשות כי "מה שסמוטריץ' עשה הוא חמור מאוד. בגלל הקנאות שלו, הוא גרם לחורבן של ארץ ישראל ותורת ישראל.

הוא והציונות הדתית שרפו את כל אסמי התבואה של העולם הדתי, כדי שהוא חלילה לא ייגע בממשלה שרע"ם תמכה בה מבחוץ", אמר אייכלר.

"להציב את ליברמן כשר האוצר זו הכרזת מלחמה נגד מיליון אזרחי ישראל החרדים. אם יהדות התורה הייתה מקבלת גם את האוצר וגם את ועדת הכספים התקשורת הייתה מדברת על סחטנות וסקטוריאליות"

בתוך כך יו"ר מפלגת יהדות התורה ח"כ משה גפני רמז כי ראש הממשלה בנימין נתניהו לא עשה מספיק כדי למנוע את הקמת ממשלת בנט ולפיד.

בראיון לעיתון 'יתד נאמן' שמתפרסם הבוקר (שלישי) אומר גפני, "בגלל נתניהו, הציונות הדתית קיבלה שלא ביושר ושלא בצדק לפחות שני מנדטים חרדים שעברו אליה, אחד מיהדות התורה ואחד מש"ס". לדבריו, "בלי העזרה מהליכוד הוא לא היה עובר את אחוז החסימה".

גפני משתלח בבצלאל סמוטריץ', "המציאות הזאת לתת למישהו שאינו אחראי, סיקריק שיכול לשבור הכל ולשרוף אסמים עם התבואה והכל בגלל שכך עולה בדעתו לעשות בלי לשאול גדולי תורה, זאת המציאות שגרמה נזק בל יתואר כי אילולי זה היתה היום קואליציה של ימין ודתיים".

"זאת מציאות שצריך לקחת בחשבון", אמר גפני ותקף את ראש הממשלה, "וזה גם בגלל שנתניהו לא בא בהתחלה מיד והציע הצעות משמעותיות כמו שדרשנו ממנו אז, זה גרם נזק.

״מי שבאמת אשם אלו בנט וסער, בנט שהבטיח בתוך המלחמה שהוא ירד מהעניין של ממשלת 'שינוי הזהות היהודית', כך באמת קוראים לזה, ובאותו זמן הוא ואנשיו ישבו יום ולילה ונהלו משא ומתן".

גפני לא מצליח להבין כיצד גדעון סער "נותן יד לממשלה שתפגע בכל הנושאים של יהדות, של חרדים ושל עולם התורה? איך הוא מסכים שמי שאחראי על הקופה הציבורית במדינה תהיה 'ישראל ביתנו' שהיושר שלה מוכר הרי לכולנו?

''והם מקבלים גם אוצר וגם ועדת כספים שזה אמור להיות אצל שתי מפלגות שונות, כך לפחות בעשור האחרון לא היה דבר כזה שזה היה אצל מפלגה אחת, זה לא תקין", כך ח"כ גפני.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו