ח"כ רוטמן באירוע לכבוד הקמת 350 דירות בבית אל

בישוב בית אל שבבנימין נערך הבוקר (שלישי) טקס הרמת כוסית לשכונה החדשה בה ייבנו 350 יחידות דיור, שאושרו לבנייה במנהל האזרחי בסבב האישורים האחרון.

באירוע השתתפו, בין היתר, יו"ר הכנסת יריב לוין, שר הבריאות יולי אדלשטיין, שר לביטחון פנים אמיר אוחנה, שר החינוך יואב גלנט, שר לשיתוף פעולה אזורי אופיר אקוניס, השרה גילה גמליאל, יו"ר מפלגת הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ', חברי כנסת, ראשי מועצות ואישי ציבור נוספים.

שר הבריאות יולי אדלשטיין אמר בטקס ''אני לא יודע אם נמשיך כממשלה או נהיה באופוזיציה. אני יודע דבר אחד - בפרשת השבוע העניין של מיעוט ורוב בא לידי ביטוי. נזכרתי בפרשה כשלפני 16 שנה נלחמנו נגד ההתנתקות. יהושע וכלב היו שניים מתוך 12 אבל את שמותיהם אנחנו זוכרים.

"ההתיישבות וארץ ישראל חשובים יותר מכל אדם וכל מצב פוליטי ומכל סיטואציה. הספינה זזה קדימה. בית אל ההוכחה לכך. לא רק מלאכים עולים ויורדים בסולמות, כאן ייבנו בניינים של עשר קומות עם הרבה משפחות עם ילדיהן שיעלו וירדו כאן.

"אצלי ואצל רבים פוזיציה זו או אחרת לא שינתה את היחס להתיישבות", הוסיף אדלשטיין. "כל מיני אנשים שהבטיחו כל מיני הבטחות והרכבים קואליציוניים בכך שישמרו על ארץ ישראל וימשיכו את הפיתוח, נחזיק אותם אחראים על ההבטחות האלו. נזכיר להם ולא ניתן להם לתרץ חוסר עשיה במצב קואליציוני מורכב. בעזרת ה' ארץ ישראל תמשיך לצמוח ולהתפתח".

ח"כ שלמה קרעי (הליכוד) השתתף בטקס הבוקר ואמר, "אני מתרגש להיות כאן. זו התשובה היהודית והציונית שלנו לאירועי התקופה האחרונה, לאויבינו המבקשים להשמידנו, מבית ומחוץ. עוד נדבך ועוד שכונה בדרך לבנות ולהיבנות בארץ נחלת אבותינו".

"זוהי גם תשובה ניצחת לממשלת השמאל הקיצונית, אם חלילה תקום עלינו לרעה. נילחם בה בכל הכח, ניאבק ונתעקש על האינטרסים של מדינת ישראל כולה ויהודה ושומרון בפרט, מול כל משרד ממשלתי שהשמאל יעמוד בראשו", אמר ח"כ קרעי.

יושב ראש הכנסת יריב לוין מהליכוד אמר כי "יש שעה שאדם קונה את עולמו ברגע האמת. החיים הציבוריים הם חיים קשים. ההקרבה הזו שווה את הכל. אני קם והולך עם האמת שלי".