גיורא לוי מצד ימין, נפתלי בנט מצד שמאל
גיורא לוי מצד ימין, נפתלי בנט מצד שמאלצילום: ללא קרדיט

גיורא לוי, מפקד הצוות בסיירת מטכ״ל של עמנואל מורנו ז״ל, נפתלי בנט ומתן כהנא, מגבה הבוקר (שלישי) את המהלכים להקמת ממשלה של ''ימינה'' עם מפלגות השמאל ורע''מ.

בראיון לרדיו 103FM אמר לוי: ''נפתלי מתחילת הדרך התבלט ביכולת חשיבה, יכולת קבלת החלטות מדהימה. נפתלי ומתן היו המובילים, עמנואל היה הלב.

''החבר הכי טוב של נפתלי בצוות היה עמנואל. הם עשו המון המון דברים ביחד. נפתלי יודע להקשיב לדעה'', סיפר.

לשאלה האם הוא תומך במהלך של בנט מבחינה פוליטית השיב לוי ''אתה מכיר אותי, אני תמיד בעד אחדות ישראל. אני לא מסתיר את דעתי כאיש ימין. אני חושב שהמהלך של אחדות ישראל שמתן ונפתלי מוביל - אני מחזק אותם. אני מאוד מאוד מעריך את האומץ ואת ההקרבה האישית הפוליטית שהם עושים כדי לשחרר את המדינה. אני אומר את זה כאיש ימין''.

לוי הצביע לבנט בכל מערכות הבחירות האחרונות, לשאלה האם הוא מרגיש תחושת בגידה ענה: ''לא. ממש לא. קודם כל, בגידה זו מילה קשה מאוד. אתם לא מסכימים עם הדרך? אל תצביעו לו עוד פעם. אבל מישהו חייב לעשות איזה שהוא מהלך, להישכב על הגדר למען המדינה ולהוציא אותנו מהפלונטר הפוליטי שאנחנו נמצאים בו.

''זה להערכתי האומץ וההקרבה שנפתלי עושה בשביל מדינה שלמה ונפתלי מוכן לשלם מחיר אישי מאוד כבד בפן הפוליטי. מיום נפילתו של עמנואל אני מקיים הרצאות ברחבי הארץ לזכרו וזה מה שאני מדבר (האחדות בעם)''.

המראיין, בן כספית, שאל את לוי מה עמנואל מורנו אומר על כך שבנט יהיה ראש ממשלת ישראל, ''אני בדעה של מאיה. אף אחד לא יכול לדבר בשמו של עמנואל. אבל צריך להבין משהו על החברות של עמנואל ונפתלי.

''עמנואל היה השטותניק של הצוות, עם כל זה שמדובר בגיבור ישראל, מה שהוא היה אומר עכשיו לנפתלי לעניות דעתי - הוא היה בא אליו, נותן לו חיבוק, קודם כל אגרוף דרך אגב, ואז חיבוק, אומר לו - אתה דפוק - אבל אני פה בשבילך עד הסוף, כי זה עמנואל. מעריך אותו על האומץ. הוא היה מעריך מאוד את המאמץ''.

''נפתלי חזר לארץ כדי להילחם בחומת מגן. חזר מחו"ל כדי להילחם. מתן אחרי שלוש שנים של שירות ביחידה, הלך לקורס טיס, פיקד על שתי טייסות F16, סיים כקצין המבצעים המיוחדים של חיל האוויר - לקרוא לאנשים האלה בוגדים? לפני יומיים כשראיתי כמה דברים, ואני משתדל לא לקרוא, לקרוא לאנשים האלה בוגדים? זה פשוט בלתי נתפס בעיניי, גם אם לא מסכימים על הדרך''.