חזיזה. הודח מסגל הנבחרת
חזיזה. הודח מסגל הנבחרתצילום: ראובן כהן, האתר הרשמי של מכבי חיפה

יו״ר ההתאחדות לכדורגל אורן חסון ומאמן נבחרת ישראל ווילי רוטנשטיינר החליטו להשעות את שחקנה של מכבי חיפה, דולב חזיזה, משני משחקי הידידות הקרובים של הנבחרת מול מונטנגרו ופורטוגל בעקבות ההתבטאויות החמורות שאמר במהלך חגיגות הזכייה באליפות של קבוצתו לפני יומיים.

מיד לאחר הזכיה באליפות המדינה בכדורגל עם קבוצתו מכבי חיפה, חגג חזיזה עם אוהדי הקבוצה וחבריו, כאשר במהלך החגיגות צולם חזיזה שר שיר בעלי אופי גזעני כשכינה את אוהדי מכבי ת"א היריבים: "גרמנים, ניאו נאצים".

אגב, חזיזה לא היה לבד שתועד שר שיר בעל אופי גזעני ואלים, כאשר גם כוכב מכבי חיפה ומלך הבישולים של ליגת העל, עומר אצילי שהגיע לחיפה בינואר לאחר גלות שנכפתה עליו בשל פרשה מינית בה היה מעורב, שר שיר בעל אופי מיני בעייתי וכמו חזיזה גם הוא התנצל על כך אם כי עורר סערה גדולה לאור עברו הגבולי בנושא.

השניים אמנם פרסמו התנצלות באינסטגרם, כשחזיזה כתב: "בתוך ההתרגשות וההמולה ושכרון החושים המצב קצת יצא משליטה, לא התכוונתי לפגוע באף אחד, מצטער ממי שנפגע", ואצילי כתב: "חברים דברים קצת יצאו משליטה. לא הייתה כוונה לפגוע ולא שוכח מי היה איתי ברגעים הקשים. אם מישהו נפגע מחילה".

את תובע ההתאחדות לכדורגל, עו"ד ניר רשף, לא שכנעה ההתנצלות, כשזה החליט להעמיד את חזיזה לדין בגין התנהגות בלתי הולמת.

בנוסף להעמדתו לדין, הודיעו גם יו"ר ההתאחדות לכדורגל אורן חסון ומאמן הנבחרת ווילי רוטנשטיינר, כי החליטו להדיח את חזיזה מסגל הנבחרת בשני משחקי הידידות הקרובים מול נבחרות מונטנגרו ופורטוגל, כאשר אצילי בכלל לא זומן לסגל הנבחרת.

"ההשתייכות לחדר ההלבשה של הנבחרת והיותך שחקן נבחרת ישראל מחייבים קוד התנהגות שאסור להתפשר לגביו. דולב חזיזה הספיק כבר להתנצל על הדברים שאמר וראוי היה שכך יעשה. אני מאמין להתנצלותו הכנה, אך יחד עם המאמן הלאומי החלטנו כי לא ניתן להסתפק בכך. אני רוצה להדגיש את מה שחייב להיות ברור לכל שחקן ולכל בעל תפקיד ששואף להימנות על נבחרות הייצוג הלאומיות - עליכם להוות בכל עת ובכל מקום דוגמה ומופת. ברגעי שמחה וברגעי משבר, על המגרש ומחוצה לו. לא נתפשר על פחות מזה. אולי לא נהיה בקרוב אלופי עולם על כר הדשא, אבל חובה עלינו לעשות הכל כדי להיות הטובים ביותר כבני אדם ואנשי ספורט שעיני צעירים נשואות אליהם", אמר חסון.

ווילי רוטנשטיינר, המאמן האוסטרי של הנבחרת אמר: "הובאו לידיעתי הדברים שדולב אמר ברגעים של שמחה גדולה, כך גם התנצלותו. שוחחתי על כך עם יו"ר ההתאחדות והיה ברור לנו כי הדבר חמור ומחייב אמירה ברורה מצדנו. דולב שחקן מצוין, הוא כבר זמן לא מבוטל חלק משמעותי מנבחרת ישראל ואני משוכנע כי בעתיד, לאחר שנמצא יחד את הדרך לתקן את שאירע, הוא ישוב טוב יותר למדים הלאומיים. דיברתי עם דולב, הסברתי לו את חומרת הדברים ואת ההחלטה והוא קיבל אחריות מלאה".

דולב חזיזה עצמו התנצל בשנית על הדברים החמורים ששר כשאמר: "אני מתנצל, אלו מלים שלא היו צריכות להיאמר ואני מקווה שאוהדי מכבי חיפה יוותרו על השורה המיותרת הזאת. זה היה בלהט הרגע, לא התכוונתי למלים ואני מקבל אחריות מלאה על מה שקרה. בשבילי לא להיות חלק מנבחרת ישראל בשני המשחקים הקרובים זה עונש לא פשוט, אבל אני מקבל את ההחלטה. הכי חשוב לחזור כמה שיותר מהר וטוב לנבחרת".