יוזמי הסופרליג יורחקו לשנה מאירופה?

אחרי שניסו להקים מפעל כדורגל לקבוצות עשירות בלבד וסירבו לחזור בהם מהיוזמה, יובנטוס, ריאל מדריד וברצלונה יודחו מליגת האלופות?

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"א בסיון תשפ"א

יוזמי הסופרליג יורחקו לשנה מאירופה?-ערוץ 7
שחקני ריאל וברצלונה. יושעו מאירופה?
צילום: רויטרס

השקט שלפני הסערה. האם בעונה הבאה, מפעל הכדורגל היוקרתי ביותר באירופה, מפעל ליגת האלופות של אופ"א, יתקיים ללא שלוש מהקבוצות הגדולות ביותר בכדורגל האירופי - ריאל מדריד, ברצלונה ויובנטוס?

כזכור, לפני חודש וחצי, הודיעו 12 מועדוני הפאר של הכדורגל האירופי על הקמת מפעל כדורגל סגור לקבוצות עשירות בלבד, 'הסופר-ליג', במהלך שעורר סערה גדולה בכדורגל העולמי.

לאחר מחאות רבות מצד שחקנים, אוהדים ואיומים על סנקציות נגדם, הודיעו 9 מתוך 12 הקבוצות היוזמות כי הן חוזרות בהן ובתוך יומיים קרס המיזם החדש, אך יש כאלה שעוד לא אמרו את המילה האחרונה.

מדובר בשלושת מועדוני הכדורגל הגדולים באירופה, ריאל מדריד וברצלונה הספרדיות ויובנטוס האיטלקית, כאשר אלה סירבו לחזור בהם מהיוזמה ואף אמרו כי ישנו סיכוי להקמת המפעל הסגור במתוכנת שונה ועוד לא אמרו נואש על כך.

באופ"א לא אהבו את העובדה שעדיין אופציית הקמת הליגה הסגורה על הפרק והקימו וועדה שתדון בהטלת סנקציות נגד שלושת המועדונים כשזו כבר פתחה בחקירה נגדם. מנגד, הודיעו שלושת המועדונים כי אם יוטלו נגדם סנקציות, הם יתבעו בחזרה גם את אופ"א וגם את 9 המועדונים שנסוגו מהיוזמה.

"אפילו האנשים הטיפשים בעולם מבינים שעניין הסופר ליג הסתיים. עכשיו שלושת המועדונים מאיימים עלינו בתביעה, אני חושב שהם מאיימים גם על שאר הקבוצות בזה, הם טוענים שהכדורגל ימות בלי הסופר ליג, זה איבוד עשתונות טוטאלי. הם היחידים שחושבים שהעולם שטוח", אמר נשיא אופ"א, צ'פרין.

"זה מדהים, האם אומרים שהסופרליג עדיין קיים, אבל יומיים אחרי זה שולחים מכתב עם בקשה לשחק בליגת האלופות של אופ"א, אז איפה אתם רוצים להיות? כשאני מדבר עכשיו עם 244 המועדונים בארגון המועדונים האירופי, ברצלונה, ריאל מדריד ויובנטוס לא הכי פופולארים בעולם. הם רודפים אחרי כולם עם איומים. אני מבין שיש להם הרבה כסף אם הם רוצים לתבוע כל כך הרבה, עדיף להם להשקיע אותו בכדורגל נשים ונוער. הם שיתקו את עצמם. מהרגע שוועדת המשמעת התחילה לעבוד היא עצמאית לגמרי, אז אני לא יודע איזה עונש הן יקבלו. אין לי שום מידע לגבי מה שיהיה שם, אני אפילו לא יודע מתי הם יפרסמו את הסנקציות".

במקביל, בכלי התקשורת באירופה מדווחים כי העונשים נגד שלושת המועדונים יתפרסמו בשבוע הבא, רגע לפני פתיחת היורו, כאשר אחת מהאפשרויות היא הרחקתם של השלושה ממפעל ליגת האלופות למשך עונה אחת, דבר שיפגע קשות בהכנסה הכלכלית שלהם, בתחרותיות וכן ביכולת להחתים שחקנים ומאמנים ברמות הגבוהות, כשאלה יתחרו רק במפעלים המקומיים שלהם. אם אכן כך יקרה, הדבר עשוי לייצר רעידת אדמה גדולה בעולם הכדורגל.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il