אות המופת החברתי לפאדי קסאם
אות המופת החברתי לפאדי קסאם צילום: הקריה האקדמית

הקריה האקדמית אונו העניקה ציון לשבח - אות המופת החברתי לתלמיד התואר השני של הקריה, פאדי קסאם.

פאדי נחלץ לעזרתו של מור ג'נאשווילי שהותקף ע"י עשרות אזרחים ערבים שניסו לעשות בו לינץ' בעכו במהלך האירועים האחרונים. פאדי גונן על מור בגופו, נאבק להרחיק את הפורעים ממנו והמתין איתו עד שהגיעו כוחות הביטחון וחילצו אותו פצוע לבית החולים.

בנימוקי האות ציינו כי "פאדי עשה מעשה שכל אדם היה צריך לעשותו אבל רק לפאדי היה את האומץ לכך. כשהוא רץ לתוך התופת החברתית כדי להציל אדם שלכאורה הוא מהצד השני, הוא שימש מופת מוסרי לכולנו והפגין את האחריות החברתית שאליה אנו מבקשים לחנך את כל תלמידי הקריה."

בדברי התודה שהוא נשא בטקס אמר פאדי שהוא לא מבין בכלל למה מגיע לו האות כי "עשיתי את המובן מאליו. כך חונכתי. הדבר היחיד שעמד לנגד עיניי היה להציל את מור ששכב מותקף. לא חשבתי אם הוא יהודי או ערבי. אצלי אדם לאדם אדם".

"אדם לאדם - אדם. כמה פשוט וכמה רחוק ממה שראינו ברחובותינו אך לפני ימים אחדים. הלוואי שלכולם זה יהיה ברור כל כך והלוואי שלכול אלה שזה ברור להם יהיה את תעצומות הנפש לרוץ לתוך התופת אגב סיכון עצמי כדי לממש זאת. בכלל לא ברור מאליו. גאווה גדולה וזכות גדולה לא פחות לעבוד במוסד שאלה תלמידיו", כתב הפרופ' יובל אלבשן. "למדנו שיעור חשוב בזכותך. הלוואי שנצליח לעמוד בו בעצמנו כולנו והלוואי שלא נידרש למבחן זה לעולם".