ישראלית נרצחה באורוגוואי, בתה נעצרה

רבקה הרשטיין, בת 75, הגיעה לאורוגוואי ועקבותיה נעלמו. בתה נעצרה בחשד לרציחתה וטענה כי שרפה את הגופה באמבטיה והשליכה את השרידים למכולת זבל.

תגיות: אורוגוואי
ערוץ 7 , כ"א בסיון תשפ"א

ישראלית נרצחה באורוגוואי, בתה נעצרה-ערוץ 7
משטרת אורוגוואי
צילום: רויטרס

רצח מזעזע באורוגוואי: רבקה הרשטיין, תושבת טבריה בת 75, נרצחה בשבוע שעבר במונטווידאו, אורוגוואי, בעת שהייתה בביקור בעיר הולדתה. בתה, אזרחית אורוגוואי, נעצרה על ידי המשטרה המקומית בחשד למעורבות ברצח.

על פי התקשרות במדינה, ב-27 באפריל נכנסה הרשטיין לאורוגוואי באחד מביקוריה הקבועים, אך ביום שבת 22 במאי דיווחו מקורביה כי היא נעלמה. המשטרה המקומית החלה לחקור וגילתה בניתוח מצלמות האבטחה כי היא נכנסה לביתה של בתה בסקוסריה ובברו, אך מעולם לא עזבה.

בתה, אזרחית אורוגוואי בת 43, התוודתה בחקירה במשטרה כי אמה הגיעה למדינה בכוונה למכור את הנכס שבו היא מתגוררת. בין השתיים התעורר ויכוח, והבת היכתה את אמה שנפלה, קיבלה מכה בראש ומתה במקום.

על פי החשד, לאחר ששרפה את הגופה באמבטיה, היא הכניסה את השיירים לשקיות שחורות וזרקה אותם למכולת זבל. המשטרה ביצעה חיפוש אחר השרידים במזבלה באזור, אך לא הצליחה למצוא דבר.

לקורבן אין קרובי משפחה מדרגה ראשונה בישראל. שגרירות ישראל באורוגוואי והמחלקה לישראלים בחו"ל באגף הקונסולרי במשרד החוץ נמצאים בקשר מול רשויות המקום ומכריה של האזרחית בישראל וייסעו בהבאתה לקבורה בישראל, ככל שיידרש.