"שמעון־יוסף הוא הנחמה שלי"

שלושה שבועות לאחר מותו של יוסף גרינבוים (22) באסון מירון נולד בנו, שלא יזכה להכירו, שמעון־יוסף

ערוץ 7 , כ"א בסיון תשפ"א

"שמעון־יוסף הוא הנחמה שלי"-ערוץ 7
שמחה מהולה בצער: בן נולד ליוסף גרינבוים שנספה באסון במירון
צילום: באדיבות המשפחה

"במצבים כאלה אנחנו לא תמיד רואים את הטוב אבל צריכים להאמין ולהודות לשם" – כך אומרת חיה גרינבוים (22), אלמנתו של יוסף גרינבוים ז"ל, שנהרג באסון במירון – ובן נולד לו לאחר מותו.

בשיחה עם "ידיעות אחרונות" מספרת חיה על הלילה הנורא: "יוסף ליווה אותי ואת הבת הקטנה שלנו, ליבי, בת שנה ותשעה חודשים, לתחנת האוטובוס בחיפה, שם אנחנו גרים. אני נסעתי להורים שלי באשדוד והוא נסע למירון. קבענו להיפגש בלילה, מאוחר, אחרי שיוסף יחזור מההילולה. הוא ליווה אותי בפעם האחרונה לאוטובוס, ואני ליוויתי אותו בפעם האחרונה בלוויה בבית העלמין".

"הוא ליווה אותי כל ההיריון אבל לצערי לא זכה להיות בלידה", היא אומרת, "אבל אני מרגישה מאז שהוא נהרג שהוא איתי כל הזמן. גם בלידה הרגשתי שהוא איתי. הוא היה אבא מושלם ובעל מושלם. אני רואה בזה זכות גדולה שנולד לי בן מבעל כזה. זה מנחם אותי. יוסף תמיד ראה את הטוב, ראה את הצד החיובי, קיבל כל אחד. לא הייתה לו ביקורת נגד אף אחד".

לסיוע למשפחת גרינבוים לחצו כאן >>>

"האמונה מחזיקה אותנו", היא אומרת, "מה שמנחם אותי זו העובדה שהאסון קרה במקום קדוש, ביום ההילולה, ביום קדוש. השמחה והאחדות שהיו שם הם הדבר שמנחם אותי. זה קרה תוך כדי קבלה של מלכות שמיים. לאורך כל ימי השבעה, וגם לאחר מכן, בימי השמחה שלאחר הלידה, הייתה השתתפות של כל עם ישראל למעננו. זה היה מרגש, ואני אסירת תודה. הגיעו המון אנשים, אנשים עם לב רחב, שכולם השתתפו וחיזקו. גם כאלה שלא הכירו אותנו לפני. הרגשנו את הלב היהודי וזה נתן לנו כוח. איש אחד בלב אחד. ראיתי את הנתינה של עם ישראל. אנשים שלא מכירים סייעו. רואים שזה עם מיוחד, כל כך ביחד, גם בצער וגם בשמחה".

לסיוע למשפחה וליתומים לחצו כאן