אוהדי מכבי חיפה
אוהדי מכבי חיפהפלאש 90

"אחד מתפקידיה המרכזיים של משטרה הוא להעניק חופש ואפשרות להמון לחגוג אירועים חשובים ביום חגם", כך אומרים במועדון הכדורגל של מכבי חיפה לאחר שבמשטרת ישראל הוחלט למנוע מהם לחגוג כראוי את הזכייה שלהם באליפות המדינה בכדורגל.

מוקדם יותר היום הוציאה משטרת ישראל צו סגירה לאירוע חגיגות האליפות של מכבי חיפה, בה זכתה רק לפני יומיים, כאשר בדוברות המשטרה אמרו כי מארגני אירוע האליפות שהיה אמור להתקיים הערב (שלישי) לא עמדו בדרישות הבטיחות, האבטחה והרישוי אשר הוצבו להם בהתאם לחוק ומשכך הוחלט לקיים שימוע למארגנים ולהוציא צו סגירה מכח סעיף 78 (א).

במכתב ששלחה המשטרה לעירייה ובו התראה בטרם נקיטת אמצעים משפטיים, היא הסבירה את ההשתהות באישור החגיגות. לטענת המשטרה, נודע לה על האירוע רק אמש והבקשה הרשמית הוגשה רק הבוקר, כאשר בקשות מהסוג הזה יש להגיש בדרך כלל 30 יום לפני.

עוד טוענים במשטרה כי קיים חשש לפגיעה בנפש, מאחר שבעיריית חיפה רצו לקיים את החגיגות במקום המכיל כ-12,000 אלף מקומות וקיים חשש כי יגיעו רבבות.

עם זאת, גם בקרב עיריית חיפה וגם בקרב ראשי מועדון הכדורגל של מכבי חיפה, טוענים אחרת לגמרי ואומרים כי משטרת חיפה עשו הכל בכדי למנוע את קיום האירוע הערב.

"מיד עם הזכייה, פעלנו כל הגורמים, כולל קבוצת מכבי חיפה, להפיק את החגיגות. כמובן שאי אפשר היה להתחיל לארגן את האירוע רגע אחד קודם. אתמול בבוקר קיבלה העירייה מהמשטרה דרישות ותנאים חסרי תקדים. למרות הכל, מארגני האירוע עמדו בכל הדרישות, לרבות אבטחה מוגברת ודרישות מהנדסים. הדרישות השתנו השכם והערב ולמרות שחזרנו עם פתרונות, הדרישות השתנו שוב ושוב. לצערנו, במשטרת ישראל בחרו בסופו של דבר לבטל את האירוע שתוכנן, ולאכזב עשרות אלפי אוהדים ירוקים", אמרו בעיריית חיפה והוסיפו כי הם לא חסכו באף אחד מהוראות המשטרה, ועמלו רבות בכדי לקיים את האירוע שתוכנן להערב.

בעיריית חיפה הבטיחו כי לא יפקירו את אוהדי חיפה ועל אף התנהלות המשטרה הם יבחנו אפשרות לקיים את החגיגות במועד אחר.

גם במכבי חיפה כאמור לא חסכו בביקורת קשה כלפי משטרת חיפה, כשבהודעה רשמית מטעמם נכתב: "עם הזכייה באליפות בערב יום ראשון, ביקשה עיריית חיפה לארגן אירוע חגיגות רשמי. שמחנו על הנכונות ורצון עיריית חיפה לארגן בזמן קצר אירוע די גדול ואנו מודים להם על כך.
בצר לנו כי עיריית חיפה ומשטרת ישראל לא הגיעו להבנות בנוגע לאירוע. המשטרה בחרה להוציא צו סגירה לאירוע חגיגי ושמח של אוהדים וקבוצה שזכו בתואר. אנו כמועדון סייענו ככל שניתן וחשים אכזבה עצומה בעקבות ההחלטה החד צדדית. צר לנו על הקהל הרב שלנו שהתאכזב מההחלטה.
אחד מתפקידיה המרכזיים של משטרה הוא להעניק חופש ואפשרות להמון לחגוג אירועים חשובים ביום חגם".

כזכור, מכבי חיפה זכתה ביום ראשון האחרון באליפות המדינה בכדורגל בפעם ה-13 בתולדות המועדון והראשונה מזה עשור, לאחר פוטו-פיניש צמוד ומותח מול היריבה המרה מכבי ת"א.